Pionierzy metalcore’u po raz pierwszy!

Amerykańska grupa KillswitchEngage, która spopularyzowała gatunek muzyczny będący mieszanką ciężkiego metalu z melodyjnym rockiem, wystąpi w czerwcu po raz pierwszy w Warszawie. Będzie to pierwsza wizyta zespołu w Polsce, wyczekiwana przez tutejszych fanów od blisko 20 lat.

Zespół założony w 1999 r. przez muzyków z amerykańskiego Westfield, w skład którego wchodzą Jesse Leach, Joel Stroetzel, Mike D’Antonio, Adam Dutkiewicz i Justin Foley, ma na koncie siedem albumów studyjnych.

Jego największe hity to „This Fire Burns”, „My Curse”, „The Arms of Sorrow” oraz „TheEnd of Heartache”. W ciągu 19 lat otrzymał wiele prestiżowych nagród (2004 r. – najlepszy metalowy album „The End of Heartache”, 2007 r. – metalowa grupa roku, 2014 r. – najlepsza grupa metalowa grająca na żywo).

Wiadomo już, że w bieżącym roku do sklepów trafi kolejny, ósmy album zespołu.

„Musieliśmy długo czekać, ale nadal jest się z czego cieszyć. Naprawdę miło, że zagrają w naszym kraju, gdy jeszcze mają w sobie tę energię. Myślę, że na czerwcowym koncercie pojawią się nie tylko fani KsE i metalcore’u, ale również wielbiciele szeroko pojętej muzyki rockowej i metalowej. Oczekuję też godnego przyjęcia Dutkiewicza, który, jak wiemy, nie wstydzi się polskiego pochodzenia. – Mówi Filip Pągowski, wieloletni fan KillswitchEngage, który planuje pojawić się na koncercie we wtorek 19. czerwca 2018 r. w warszawskim Klubie Promima.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /CMW/ 18.03.2018 r.

 

Related Post