Nadarzyn stolicą popkultury

Na 3 dni hala Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie zamieni się w polską stolicę popkultury: filmów, książek, seriali, gier, warsztatów i koncertów. Wszystko za sprawą nowej edycji Warsaw Comic Con.

Historia hasła Comic Con sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to w San Diego odbył się pierwszy konwent miłośników komiksu, filmu i fantastyki.

W Polsce tradycja ta dopiero raczkuje: pierwsza impreza, nazwa Warsaw Comic Con, odbyła się w czerwcu 2017 roku.

Okazała się jednak gigantycznym sukcesem i otworzyła furtkę dla kolejnych edycji. Jak mówią organizatorzy: „W zeszłym roku mieliśmy ponad 190 wystawców z całego kraju. Każdy fan popkultury mógł znaleźć coś dla siebie: była strefa Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, spotkania z pisarzami, sławnymi aktorami. Bogata oferta sprawiła, że przez trzy dnia trwania konwentu odwiedziło nas ponad 46.000 gości.

W 2018 roku Warsaw Comic Con zaplanowano w dnia 20-22 kwietnia. Organizatorzy jeszcze prowadzą rozmowy z różnymi aktorami i końcowy program konwentu nie jest jeszcze znany, ale dotychczas znane nazwiska mogą zainteresować fanów filmów i seriali.

W Nadarzynie pojawią się m.in. Dylan Sprayberry (Liam z „Teen Wolf), Kristian Nairn (Hodor z „Game of Thrones”) czy Sam Jones (Flash Gordon z filmu o tym samym tytule). Przyjadą również największe nazwiska polskiej fantastyki: swój udział potwierdził m.in. Andrzej Sapkowski (autor cyklu „Wiedźmin”), Michał Gołkowski (cykl o „Inkwizytorze”) czy Jacek Komuda (seria „Orły na Kremlu”).

Do znanych z poprzedniej edycji Warsaw Comic Con stref „Gwiezdnych Wojen” i „Gry o Tron”, dołączają w tym roku: „Świat Parku Jurajskiego”, strefa „Postapokaliptyczna”, „wioska Wikingów” oraz „pawilon Doktora Who”. Zaplanowano także cosplayery, strefę do gry w planszówki, a także obecność wystawców z artykułami kolekcjonerskimi. Organizatorzy potwierdzili także obecność alejki foodtracków, gdzie głodni goście będą mogli uzupełnić energię, oraz zadbali o zapewnienie strefy noclegowej dla osób chcących nocować na terenie targów.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, 17.03.2018

Related Post