Marcin Wolski i Paweł Lisicki

„Ostatnie konklawe” na Powiślu

 

7 czerwca 2018 r. w warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie z Marcinem Wolskim, który prezentował swoją najnowszą powieść „Ostatnie Konklawe”. Książka opowiada perypetie bohaterów, którzy razem starają powstrzymać sytuację, w której nowym papieżem zostanie przedstawiciel… diabła.

Niezwykli bohatorowie: suspendowany ksiądz, zakonnica z amnezją, scenografka telewizyjna o libertyńskich poglądach, charakteryzatorka – lesbijka, pisarz walczący z alhokolizmem i zakonnik komandos walczą z mocami ciemności.

Marcin Wolski
Marcin Wolski w Galerii Delfiny

Podczas spotkania w Galerii Delfiny książka okazała się pretekstem do dyskusji o obecnej sytuacji Kościoła Katolickiego w świecie. Prowadzący spotkanie redaktor Paweł Lisicki wspólnie z autorem książki – Marcinem Wolskim oraz obecnymi gośćmi starali się również odpowiedzieć na pytania dotyczące bogatej i tajemniczej historii kościoła i samego Watykanu.

Zdaniem Lisickiego książka Marcina Wolskiego jest próbą poradzenia sobie z nowym zjawiskiem jakie powstało w wyniku pontyfikatu papieża Franciszka.

„Obecny kryzys kościoła rzymsko-katolickiego nigdy nie był tak wyraźny jak teraz” – mówił Paweł Lisicki. Marcin Wolski z kolei przekonywał, że jego najnowsza powieść to powrót do literackich początków. Debiutancka powieść Wolskiego „Agent Dołu” to także thriller sakralny podejmujący zbliżoną tematykę.

„Ostatnie Konklawe” zdaniem samego autora to odtrutka na świat kreowany przez Dana Browna i jego naśladowców.

Ostatnie konklawe
Ostatnie konklawe – powieść Marcina Wolskiego

„- Przez swoją książkę chcę pokazać, że czasem nie wszystko jest stracone. Ludzie walczący ze złem, mogą przejść przemianę, odkryć w sobie siłę i wartości, o jakie się nie podejrzewali.” – mówił Marcin Wolski w Galerii Delfiny.

Partnerem wydarzenia była Fundacji XBW Ignacego Krasickiego.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/ 15.06.2018 r.