Teatr Polski - konkurs

50 tysięcy za sztukę!

 

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę mają mieć także wymiar artystyczny. Jednym z pomysłow na uczczenie „Niepodległej” jest konkurs na dramat teatralny.

Konkurs dla dramaturgów to wspólna inicjatywa Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz PKO Banku Polskiego, Partnera strategicznego Teatru Polskiego i Mecenasa Konkursu.

Przedsięwzięcie ma zainspirować autorów do napisania sztuki związanej z unikalnymi doświadczeniami Polaków w latach 1918-2018.

Partnerami Konkursu są AICT Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych oraz kanał tematyczny TVP Kultura.

Dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Andrzej Seweryn, korzystając z zapisu w ust. 7 Regulaminu I-szej edycji Konkursu na Nową Polską Sztukę Teatralną „NIEPODLEGLI”, wydłużył czas naboru sztuk do Konkursu do dnia 31 sierpnia 2018 r. Pozostałe zapisy regulaminu pozostają bez zmian.

Pula nagród w Konkursie wynosi 80 000 zł. Jury Konkursu rozdysponuje je wśród laureatów, których nazwiska poznamy 15 października 2018 roku. Przyznane zostaną Nagroda Główna w wysokości 50 000 zł i 3 wyróżnienia, każde w wysokości 10 000 zł.

Teksty dramatyczne na Konkurs można wysyłać do 31 sierpnia 2018, wyłącznie pocztą, na adres Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, z dopiskiem „NIEPODLEGLI – Konkurs na Nową Polską Sztukę Teatralną”.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/ 14.06.2018