Orlen uczy inwestowania

Każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym oraz bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie może uczestniczyć w Akademii Inwestowania, projekcie Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Akadamia Inwestowania jest częścią długoterminowego programu dla inwestorów indywidualnych „ORLEN w Portfelu”.

Akademia Inwestowania daje bezpłatną możliwość korzystania z zasobów platformy edukacyjnej dla wszystkich zainteresowanych. Program Akademii Inwestowania powstał we współpracy z CFA Society Poland. To polskie stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, do którego należy 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej z całego świata.

W programie Akademii Inwestowania znajdą się takie tematy jak: mechanizmy działania giełdy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym czy prawa inwestora

„- Inwestowanie na rynku kapitałowym może być dobrym sposobem oszczędzania na przyszłość, ale trzeba to robić świadomie. Dlatego ogłaszając program dla inwestorów indywidualnych ORLEN w Portfelu zapowiadaliśmy, że jego ważnym filarem będzie edukacja. Celem Akademii Inwestowania, która właśnie rozpoczyna swoją działalność, jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego. Liczę, że dzięki naszym działaniom wzrośnie w Polsce liczba wyedukowanych, świadomych inwestorów, którzy będą inwestować w akcje i obligacje polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych„– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Platforma edukacyjna Akademia Inwestowania, oprócz podręcznika, będzie zawierać  liczne multimedia łącznie z nagranymi wypowiedziami ekspertów polskiego rynku kapitałowego. Sam podręcznik będzie publikowany stopniowo. Jego pierwszy, udostępniony rozdział, zawiera kwestie związane z makroekonomią. Podręcznik w całości będzie dostępny od końca maja. Uczestnicy, którzy ukończą szkolenia będą mieli możliwość uzyskania prestiżowego certyfikatu CFA Society Poland.

„- Akademia Inwestowania, podzielona została na dwa poziomy, zarówno dla tych posiadających doświadczenie w inwestowaniu, jak i dla tych którzy dopiero rozpoczynają zarządzać swoim kapitałem. Zwieńczeniem szkolenia w Akademii Inwestowania będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Chętni będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów w drugiej połowie 2019 rok”– podkreśla Iwona Waksmundzka, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.

Akademia Inwestowania dostępna jest na stronie internetowej pod adresem: http://orlenwportfelu.pl/akademia/

Program „ORLEN w Portfelu” uruchiony został w listopadzie 2018 r.. Patronat merytoryczny nad nim sprawuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Uczestnicy „ORLEN w Portfelu” uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty na stacjach koncernu, pod warunkiem utrzymanie przez co najmniej miesiąc pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na własnym rachunku maklerskim. Może być on prowadzony w domu maklerskim PKO BP, mBanku albo Banku Ochrony Środowiska. Uczestnicy programu spełniający ten warunek mogą liczyć na  od 10 do 15 groszy rabatu na każdy litr  paliwa oraz 10 proc. upustu na produkty z pozostałej oferty stacji paliw.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /EST/ 04.04.19