Nowy rOK nowy krOK

Już 18 stycznia 2020 roku odbędzie się niezwykły noworoczny koncert charytatywny dla Kamelii. W programie różnorodny repertuar: rap, pop, musical, klasyka, flet i harfa.

 

Organizatorzy gorąco zachęcają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym „Nowy rOK nowy krOK”. Przed gośćmi wystąpią zarówno  znani i zupełnie nowi, utalentowani wykonawcy z bardzo różnorodnym repertuarem od rapu przez pop, musical po klasykę, flet i harfę. Ma być wiele zaskoczeń i artystycznych niespodzianek, w których warto uczestniczyć. W noworocznym koncercie charytatywnym „Nowy rOK nowy krOK” wystąpią m. in.: Kuba Szambelan, Żaneta Szambelan, Gina Moro, Marta Słociak-Wiszniewska i Pior Kudelski. Gościem specjalnym będzie Robert Kudelski. Całość poprowadzi Anna Samusionek.

 

Noworoczny koncert charytatywny „Nowy rOK nowy krOK” dla Kamelii, która wraz z rodzicami dzielnie walczy o powrót do normalnego życia. Dziewczyna jest 23- letnią studentką Akademii Sztuk Pięknych. „To bardzo obiecująca artystka i dobra, wrażliwa osobą”. – Wyjaśnia aktorka Anna Samusionek. – „Zatrzymał ją w biegu wypadek. Ponad 15 miesięcy temu została potrącona przez samochód. Doznała poważnego urazu głowy. Leczenie miało przebieg powikłany, ponieważ doszło do obrzęku mózgu, udaru i zakrzepu w żyle szyjnej. Po wybudzeniu ze śpiączki i powrocie z Kliniki Budzik w Olsztynie, rodzina zetknęła się z twardą polską rzeczywistością.” – Dodaje Anna Samusionek.

 

Okazuje się, że w Polsce nie ma żadnego programu wsparcia dla takich pacjentów jak Kamelia ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia. Cała dalsza rehabilitacja zależy od możliwości finansowych i dyspozycyjności rodziny, która od kwietnia 2019 roku współpracuje z Kliniką Neurorehabilitacji w Iławie. Koszt podstawowy (bez zabiegów dodatkowych) dwutygodniowego turnusu to 8.500 zł . Od determinacji i intensywności działań zależy całe dalsze życie Kamelii, ponieważ jej mózg teraz tworzy nowe połączenia, nowe komórki nerwowe w miejsce tych utraconych.

 

Noworoczny koncert charytatywny „Nowy rOK nowy krOK” dla Kamelii odbędzie się sobotę 18 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 przy ul. Foksal 8 w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 13.01.2020

Related Post