Nowe gwiazdy w „Leśniczówce”

 

„Leśniczówka” to polski serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1 od 2 marca 2018 roku.  Teraz do obsady produkcji dołączą cztery znakomite gwiazdy: Olga Bończyk, Małgorzata Niemirska, Joanna Kuberska oraz Tomasz Sapryk.

Serial „Leśniczówka” opowiada o losach rodziny Katarzyny Ruszczyc i Krzysztofa Majewskiego. Po śmierci ojca Katarzyny, leśniczego Antoniego, bohaterowie przeprowadzają się do malowniczej miejscowości Leśniczówka. Katarzyna wraz z odziedziczeniem domu przejmuje także rodzinne pamiętniki i zawarte w nich tajemnice. Osią fabuły serialu są również interesy rodziny Karczów, najbogatszych mieszkańców Leśniczówki.

Już wkrótce na ekranie będzie można zobaczyć nowych bohaterów serialu. Pierwszy w Leśniczówce pojawi się mecenas Rożek. W tej roli znakomity aktor Tomasz Sapryk, znany widzom Telewizji Polskiej z produkcji takich jak „Ranczo”,  „Singielka”, „Blondynka” czy „Korona królów”.

Jako druga do obsady dołączy Joanna Kuberska, która w serialu zagra Kingę. Kinga jest młodą policjantką, która dołączy do komisariatu w Białoleśni. Tymczasowo zarządzający nim zastępca komendanta wojewódzkiego, Maciej Rzepecki (Zbigniew Dziduch) poprosi Nowackiego (Grzegorz Pawlak), by zapoznał młodszą koleżankę z pracą małomiasteczkowego posterunku. Aktorka znana jest z serialach „Zawsze warto”, „Za marzenia”, „O mnie się nie martw”. W „M jak miłość” wcieliła się w Julię, ukochaną Pawła Zduńskiego.

Kolejną gwiazdą, która dołączy do ekipy „Leśniczówki” będzie Olga Bończyk znana z  roli lekarki Edyty Kuszyńskiej w serialu „Na dobre i na złe”, a także z „Barw szczęścia”, gdzie wcieliła się w postać Adelajdy.

Największa niespodzianka dla fanów serialu, to pojawienie się w Leśniczówce Małgorzaty Niemirskiej. Aktorka znana jest przede wszystkim z roli Lidki w „Czterech pancernych i psie”. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt innych ról  w filmach i spektaklach telewizyjnych. W serialu zagra w postać tajemniczej Anny. Zanim kobieta przyjedzie do Leśniczówki, ksiądz Wiktor otrzyma wstrząsający list, a wkrótce potem mieszkańcy Leśniczówki zorientują się, że na plebani zamieszkała kobieta. Nie będą jednak zdawać sobie sprawy z tego, co wydarzy się w ich miasteczku, gdy poznają tożsamość tej kobiety.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / now / 17.09.2020

Źródło foto: Materiały TVP