Muzyka alternatywna na Festiwalu w Opolu

 

Czwarty dzień 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przypada na poniedziałek 7 września 2020 roku. Tego wieczoru odbędą się dwa koncerty, „Książę nocy” i „50-lecie SBB”. Organizatorem wydarzenia jest TVP Kultura.

Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czwarty dzień poświęcony jest muzyce alternatywnej. „Scena alternatywna” stosunkowo krótką historię, bowiem pierwszy odbył się w 2016 roku. Koncerty te organizuje podczas Festiwalu w Opolu TVP Kultura. Jest to specjalny koncert wydarzenia w Opolu. Ideą przewodnią koncertu jest zebranie na deskach Amfiteatru polskich artystów, którzy w swojej twórczości wychodzą poza granice wszelkich kwalifikacji. Scena pozostaje otwarta dla wszystkich twórców, którzy próbują na nowo zdefiniować muzykę.

7 września podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na scenie alternatywnej odbędą się dwa koncerty. Pierwszy to „Książę nocy”. Na scenie wystąpią: Pablopavo i Ludziki, Eldo, GrubsonMery SpolskyLuxtorpedaNoże. Gościem specjalnym pierwszej części tegorocznego koncertu Sceny Alternatywnej będzie zespół „Armia” – obchodzący 35 -lecie istnienia.  Drugim wydarzeniem będzie koncert jubileuszowy „50-lecie SBB”. na scenie Amfiteatru będzie można zobaczyć artystów takich jak Józef Skrzek, Anthimos Apostolis, Jerzy PiotrowskiGabor Nemeth, AbradabTomek MakowieckiSebastian RiedelNatalia SikoraStaszek SoykaDarek Kozakiewicz.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 6.09.2020

Źródło foto: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki