Motivizer w Emitel

 

Emitel – największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Rzeczpospolitej Polskiej wybrał platformę Motivizer, do obsługi pozapłacowych benefitów pracowniczych.

 

Pracownicy Emitel otrzymali dostęp do najnowocześniejszego, w pełni mobilnego systemu kafeteryjnego od polskiej spółki technologicznej – Motivizer. Dzięki niemu otrzymają dostęp do oferty ponad 200 dostawców, wśród których będą mogli wybrać potrzebne im benefity. Z systemu Motivizer korzystają m.in. Powszechny Zakład Ubezpieczeń, Toyota czy Nationale Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń, Zalando, Douglas, Apart, Cinema City, Empik, Spotifi, obuwie, allegro, netflix, pyszne.pl, H&M, Ikea, Smyk, Circle, Biedronka, Terapia bezsenności, Decathlon, Katalog marzeń . System został dostosowany do potrzeb i standardów Emitel, a także spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa systemu i ochrony danych osobowych jego użytkowników.

 

System Motivizer jest platformą kafeteryjną online, z dostępem 24 godziny na dobę 365 dni w roku. Pozwala na zarządzanie benefitami, spełniając potrzeby pracowników w różnym wieku i znajdujących się na różnych etapach życiowych. Motivizer to wewnętrzny sklepem dla pracowników, z atrakcyjnymi rabatami i szeroką ofertą benefitów z możliwością integracji z już istniejącymi w przedsiębiorstwie. Program ułatwia raportowanie, zarządzanie środkami zakładowego funduszu świadczeń społecznych oraz premiowanie pracowników. Platforma jest narzędziem wspierającym, działy zarządzania kapitałem ludzkim, zaangażowanie pracowników, poprzez mechanizmy społecznościowe oraz rywalizację.

 

System kafeteryjny (wynagrodzenia kafeteryjne, system wynagradzania), pozwalający pracownikom, w ramach określonego limitu, dokonywać wyboru spośród oferowanych świadczeń. Przykładowa oferta kafeteryjna: abonament na siłownię, basen, fitness; karty przedpłacone (podarunkowe), bilety na imprezy sportowe i kulturalne, kupony na posiłki w stołówce firmowej, opcje na akcje, dodatkowe ubezpieczenie, dofinansowanie składek emerytalnych, pakiet medyczny, bony podarunkowe itd. Zaletami systemu kafeteryjnego są optymalizacja kosztu świadczeń ze względu na spełnienie oczekiwań i potrzeb pracowników, możliwość elastycznego dostosowywania do zmian na rynku pracy, możliwość różnicowania uwzględniającego wiek, płeć i stanowisko pracownika oraz przejrzystość zasad. Tego typu programy przekładają się na pozytywną ocena przedsiębiorstwa przez pracowników i pozwalają na budowanie trwałych więzi z zatrudnionymi.

 

 „Wdrożenie systemu Motivizer jest odpowiedzią na oczekiwania naszych pracowników i nowym krokiem realizacji strategii zarządzania kapitałem ludzkim.” – Wyjaśnia Rafał Sekuła – dyrektor Biura HR Emitel. – „Nasza Spółka realizuje założenie utrzymania pozycji przyjaznego pracodawcy oraz przedsiębiorstwa, oferującego atrakcyjne warunki i miejsce pracy. Wdrożenie platformy Motivizer było poprzedzone rozmowami oraz uzgodnione z partnerami społecznymi i radą pracowników. Wiemy, że praca zdalna wywróciła świat benefitów do góry nogami i dlatego dajemy naszym pracownikom dostęp do systemu kafeteryjnego, który pozwala na dużą elastyczność w zakresie benefitów. – Opowiada Rafał Sekuła – dyrektor Biura HR Emitel.

 

Wdrożenie, przez Emitel, systemu kafeteryjnego, dzięki Motivizerowi jest nową informacją, która pokazuje jaką wagę przedsiębiorstwo przywiązuje do spraw pracowniczych. W styczniu 2022 roku Emitel zdobył tytuł Top Employer Polska 2022, przyznawany przez Top Employers Institute najlepszym pracodawcom w Polsce. Uzyskanie tego prestiżowego certyfikatu, już trzeci rok z rzędu, potwierdza, że Spółka utrzymuje standardy zarządzania zasobami ludzkimi na najwyższym poziomie i reaguje na dynamikę zmian na rynku pracy.

 

Emitel jest wiodącym w Polsce operatorem radiodyfuzji i radiotelekomunikacji. Spółka świadcz również inne usługi telekomunikacyjne, projektuje i wdraża rozwiązania inteligentnych miast, w oparciu o rozwiązania IoT. Emitel na bazie ponad 50-letnich doświadczeń zajmuje się radiodyfuzją naziemną. Przedsiębiorstwo realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych, m. in. przedsiębiorstwo zbudowało platformę telewizji IPTV dla operatora telekomunikacyjnego Orange. Od 2013 r. właścicielem Spółki jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners. Prezesem spółki Emitel od stycznia 2018 r. jest Andrzej Kozłowski. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 500 osób. Spółka posiada ponad 350 obiektów nadawczych, stanowiących sieć na terenie całej Polski, z czego 60 to obiekty nadawcze dużej mocy. Emitel wynajmuje też swoje wieże i obiekty różnym operatorom. Oprócz tego przedsiębiorstwo zajmuje się utrzymaniem i budową systemów radiowych sieci telefonii komórkowej. Emitel eksploatuje również szkieletową sieć łączy radiowych w systemie PDH lub SDH w zależności od roku budowy obiektu.

 

Agencja Informacyjna

 

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / KAM/ 09.02.2022