Liderzy Złotej Setki Polskiego Rolnictwa

 

Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli Mlekovita, ponownie została zwycięzcą Platynowej Piątki Największych Mleczarni w ramach Złotej Setki Polskiego Rolnictwa. Otrzymała również nagrodę Orzeł Polskiego Rolnictwa w kategorii Najlepszy Eksporter i znalazła się na podium w głównym rankingu, za Animex Foods i Grupą Azoty.

 

Certyfikat Dobry Produkt dla Mlekovity za innowacyjność

 

Ranking Złota Setka Polskiego Rolnictwa, jest przygotowywany przez redakcję portalu „Wprost”, uwzględnia wyłącznie przedsiębiorstwa z branży rolniczej. Pod uwagę wzięto przychód podmiotów, ich zyskowność, a odpowiedni algorytm przeliczył te dane na końcowy rezultat. W zestawieniu w 2021 r. padł kolejny rekord – przychody uczestniczących w nim przedsiębiorstw wyniosły 137.000.000.000 zł i były wyższe aż o 10.000.000.000 zł w porównaniu z rokiem 2020.

 

„Sukcesem Mlekovity jest gigantyczny eksport jej produktów, praktycznie na cały świat. W ten sposób tak znacząco zwiększyła dystans od pozostałych spółdzielni. Marka Mlekovity przeciera szlaki dla innych polskich przedsiębiorstw, pragnących poszukiwać klientów poza granicami Polski.” – Komentował wyniki rankingu Złota Setka Polskiego Rolnictwa w 2021 r. Marcin Wroński – zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. – „To dla nas duży zaszczyt i potwierdzenie, że wysiłek, który wkładamy na co dzień w to, by w polskich domach nie zabrakło polskich wyrobów mleczarskich, jest nie tylko zauważany, ale i nagradzany.” – Powiedział Dariusz Sapiński – prezes Grupy Mlekovita.

 

Liczby mówią: Mlekovita

 

W 2020 roku, pomimo trudnej sytuacji rynkowej oraz zawirowań związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Grupa Mlekovita osiągnęła rekordowe ponad 5.600.000.000 zł przychodu, a wartość eksportu wyniosła 1.600.000.000 zł. W ostatnim dziesięcioleciu przedsiębiorstwo zainwestowała w Polsce ponad 1.000.000.000 zł. Aby jeszcze sprawniej dystrybuować asortyment 1.555 najwyższej jakości produktów, znanych w Polsce i w 167 państwach. Jesienią 2021 r. Mlekovita otworzyła największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 11.12.2021