Rafał A. Ziemkiewicz – spotkanie w cyberze

 

Warszawiacy kojarzą maj z targami. Niestety w 2020 roku Warszawskie Targi Książki zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Z powodu SARS-CoV-2 znaczna część rzeczywistości przeniosła się do Internetu.

 

Wyzwanie, wywołane pandemią, podjęła także Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego. We współpracy z wydawcami i autorami przygotowała ona cykl internetowych spotkań online pod nazwą „E-spotkania z książką”. Dzięki tej inicjatywie czytelnicy i miłośnicy książek będą mieli okazją wysłuchać autorów, a także za pomocą czatu zadać im pytania.. „E-spoktania z książką będą odbywać się na żywo i będą stremowane prosto z legendarnej warszawskiej Galerii Delfiny.

 

Wydarzenie zostanie zainaugurowanie w czwartek 28 maja 2020 roku o godz. 15:00. W premierowym spotkaniu weźmie udział jeden z najciekawszych i kontrowersyjnych pisarzy Rafał A. Ziemkiewicz. Pretekstem do cyberspotkania będzie premiera jego książki „Cham niezbuntowany”, opublikowana staraniem wydawnictwa „Fabryka Słów”. Rozmowę z autorem poprowadzi Paweł Lisicki – redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”. Link do wydarzenia jest już dostępny pod adresem https://youtu.be/GoVVv5o_fIo

 

„Cham niezbuntowany” to traktat publicystyczny napisany przez Rafała A. Ziemkiewicza. Publikacja przedstawia źródła i wyjaśnia narodowe działania Polaków, wybory oraz wewnętrzne konflikty. Te budzące emocje tematy Rafał A. Ziemkiewicz przedstawia w sposób subiektywny. Niemniej swoje wywody podpiera rozsądną argumentacją. Autor omawia także sprawy współczesne, których korzenie tkwią w historii.

 

Książka „Cham niezbuntowany”, którą napisałem jest efektem mojej wieloletniej „choroby na Polskę”, stałego zastanawiania się nad nią”. Wyjaśnia Rafał A. Ziemkiewicz. – „Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną.” – Dodaje Rafał A. Ziemkiewicz.

 

Rafał Aleksander Ziemkiewicz jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem fantastycznonaukowym. Ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pisarz sciencefiction debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”. Trzykrotnie nagradzany prestiżową nagrodą im. Janusza A. Zajdla: za powieści „Pieprzony los Kataryniarza” i „Walc stulecia” oraz za opowiadanie „Śpiąca królewna” (1996). Dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śląkfy, jako Twórca Roku (1990 i 1998).

 

Karierę publicysty zaczynał jako felietonista „Najwyższego Czasu!”. Był związany z „Gazetą Polską”. Przez kilka lat współpracował także blisko z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Jego teksty ukazywały się w tygodniku „Wprost”, „Newsweeku Polska”i „Przewodniku Katolickim”. Obecnie związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 26.05.2020