KALINA rusza w trasę

 

Od koncertu w warszawskim SPATIF-ie aktorka i wokalistka Kalina Hlimi-Pawlukiewicz rozpoczyna swoją trasę koncertową po Polsce. W kolejnych tygodniach odwiedzi m. in. Łódź, Poznań, Kraków i Lublin.

KALINA po raz pierwszy zaprezentowała swoją twórczość we wrześniu 2016 roku wydając singiel “Nawet Jeśli”. Singiel dotarł do pierwszych miejsc list przebojów hipnotyzując słuchaczy romantycznym dream popowym brzmieniem.  Kolejne single “Pamiętam Cię” również znalazł się na listach przebojów przynosząc słuchaczom wiele satysfakcji.

Jednak największym entuzjazmem słuchaczy cieszy się singiel „Biuro rzeczy znalezionych“ najpełniej prezentujący paletę barw muzycznego stylu KALINY, który artystka nazywa kryształowym hippie-popem.

22 września 2017 roku ukazał się debiutancki album KALINY “Czyste Szumienie”.

Autorką prawie wszystkich utworów jest Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, a wyprodukował i zaaranżował je Max Skiba znany z polsko-brytyjskiego duetu KDMS.

Album KALINY cechuje połączenie przebojowości i melancholii, która spodoba się m. in. fanom Juliee Cruise, Cliffa Martineza czy Kyle Dixon & Michaela Steina.

– “Rozbudowaliśmy wspólnie z muzykami Czyste Szumienie o siłę brzmienia żywych instrumentów i oczywiście harfę. Lirykę elektroniczną zdominuje band, dając wam autentyczność prosto z ziemi. Zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła. W miejskich baśniach i dziewczyńskich songach odnajdziecie nutę rodzimego kampu, potworów syntezatorowych, dream pop’owy romantyczny suicide, a to wszystko zanurzone w akustycznym brzmieniu harfy i celnym brzmieniu całego zespołu stworzy kryształowo hippie-pop’owy, melodyjny przekaz. Tak zaczynamy wiosnę” – mówi Kalina Hlimi-Pawlukiewicz.

Podczas koncertów KALINIE towarzyszyć będą: Mateusz Modrzejewski / Wojtek Sobura – bębny, Grzegorz Stańczyk – gitary, Mikołaj Dobber – klawisze. Sama artystka będzie grać na harfie i oczywiście śpiewać.

Trasa koncertowa KALINY ropoczyna się 15 kwietnia od występu w Klubie SPATIF w Warszawie (godz. 20.00). Po występie w stolicy KALINA 21 kwietnia 2018 r. gra koncert Poznaniu a 18 maja we Wrocławiu.  26 maja KALINA zagra w Krakowie, 1 czerwca w Rzeszowie, 16 czerwca w Lublinie. Trasę koncertową  artystka zakończy w Chałupach 27 lipca 2018.

Kalina Hlimi-Pawlukiewicz to absolwentka PWST we Wrocławiu, PWSFTViT w Łodzi i Wajda School w Warszawie. Ma również wykształcenie muzyczne, śpiewa, gra na harfie i fortepianie, a także komponuje. Jako aktorka debiutowała na deskach Łaźni Nowej w Krakowie. Od wielu lat z powodzeniem występuje w produkcjach telewizyjnych, kinowych i teatralnych. Ma na koncie m.in. role w Teatrze Studio i Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Jest wegetarianką i angażuje się w akcje społeczne na rzecz zwierząt, wystąpiła m.in. w kampanii „Zwierzę to nie prezent” oraz w kampaii fundacji Viva „Futro nie ma jutra”.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /MAN/, 05.04.2018

 

https://agencja-informacyjna.com/kultura/lew-estrady/