Kot jaki jest, każdy widzi

 

Szacuje się, że kot został udomowiony około 9.500 lat temu. Jest też pogląd odmienny, że to wtedy kot znalazł nową, wygodną przestrzeń do egzystencji w środowisku człowieka. Jedno jest pewne, że od tysiącleci zwierzęta te fascynują ludzi. 

Kotami interesuje się też Izabella Jarska znana pisarka i dziennikarka. Dowodem jej fascynacji tymi zwierzętami jest opublikowana książka „Kot jaki jest, każdy widzi”. Wbrew  pozorom, jak sugeruje tytuł każdy widzi te zwierzęta inaczej. Dzięki publikacji „Kot jaki jest, każdy widzi” można się przekonać co na temat tych zwierząt ma do powiedzenia Izabella Jarska.

 

Aktualnie opublikowana wersja książki „Kot jaki jest, każdy widzi” przez Wydawnictwo Dragon Fruit Publishing powstała w oparciu o nakład z 2011 roku. Teraz do czytelnika trafia tytuł wzbogacony o dodatkowe felietony oraz o nowe ilustracje uznanej rysowniczki Izabelli Rewcio.

 

W sobotę, 9 marca 2019 roku, o godz. 17:00 będzie okazja do spotkania z Izabellą Jarską, autorką książki „Kot jaki jest, każdy widzi”.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka i dramatopisarka Magdalena Walusiak. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: znakomita rysowniczka  Izabella Rewcio, która zaprezentuje swoje prace oraz Katarzyna Popowska, właścicielka hodowli kotów rasy maine coon PL*CoonKitty. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Power of Art”, w Centrum Praskim Koneser (Pl. Konesera 8, Warszawa). Uczestnicy spotkania wysłuchają fragmentów książki oraz rozmowy z jej autorką, usłyszą anegdotki związane z prowadzeniem hodowli kotów, obejrzą prace Izabelli Rewcio i będą mogli podziwiać na żywo kocie piękności. Będzie także możliwość zakupu książki wraz z dedykowanym wpisem autorki.

 

Izabella Jarska jest dziennikarką, pisarką i miłośniczką kotów.

Specjalizuje się w pisaniu o kulturze. Jest współautorką wywiadów do przewodnika „Polska na filmowo” Marka Szymańskiego oraz autorką tekstu do książki Anny Orłowskiej „Z miłości do makijażu”. Wywiad jej autorstwa znalazł się też w książce – pracy zbiorowej: „Anatomia zbrodni”. Jej teksty były publikowane m.in. na łamach: „Bluszcza”, „Tomu Kultury”, australijskiego tygodnika „TV Magazine”, magazynu „przedsiębiorcy@eu”, „Food Forum”, „Fundusze Europejskie”, „My Mamy” oraz w portalach: Art Imperium i pozytywy.com .

 

Patroni Medialni i Partnerzy: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art ImperiumCentrum Praskie Koneser, Przedsiębiorcy@eu, Praska Ferajna, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, Wawa4Free, Klitka Atelier, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy. Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 07.03.2019