Koniec „Przystanku Woodstock” to nie koniec

„Przystanek Woodstock” nazywany także „Najpiękniejszym Festiwalem Świata” po 23 edycjach zmienia nazwę. Tradycyjnie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą, ale od 2018 roku będzie się nazywał „Pol’and’Rock”.

Festiwal organizowany jest w ramach podziękowania za ogromne zaangażowanie Polaków w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny „Pol’and’Rock” odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku.

„Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstocku, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać.” – Wyjaśnia Jurek Owsiak, pomysłodawca i dyrektor generalny festiwalu. – „Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nienastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie do swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa. Zapraszamy więc na jedyny w swoim rodzaju Pol’and’Rock Festival – w Kostrzynie nad Odrą, w Polsce!”

Jak zapewnia szef Festiwalu – Jurek Owsiak, zmienia się wyłącznie nazwa wydarzenia, ale po raz kolejny festiwal ten będzie najpiękniejszym spotkaniem ludzi, którym bliskie są hasła „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!”.

Po raz kolejny będzie to także święto tolerancji, szacunku i wolności. Tak samo jak „Przystanek Woodstock”, tak i „Pol’and’Rock” będzie wydarzeniem niebiletowanym.

Festiwal odbywać się będzie na czterech scenach – Scenie Dużej, Scenie Małej, Scenie Viva Kultura oraz scenie Akademii Sztuk Przepięknych.

Przed publicznością wystąpią m.in. Lao Che, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, The Inspector Cluzo, Booze And Glory, Balkan Beat Box, Blues Pills.

Kolejne gwiazdy scen „PolAndRock Festival” ogłoszone zostaną wkrótce.

Agencja Informacyjna /SGO/, 19.03.2018.

 

Related Post