Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje do parafian w całej Polsce

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zwraca się z prośbą serc do wiernych w całej Polsce, która obecnie jest objęta epidemią. Apel „Spieszmy z pomocą, gdy Ojciec w potrzebie ! ” dotyczy datków wpłacanych na niedzielną tacę podczas Mszy świętej. KSD prosi parafian o wpłacanie datków na konta ich parafii.

„By każdy z nas, kto czuje się parafianinem, uczestnikiem wspólnoty Kościoła, zechciał wpłacać swoje zwyczajowe coniedzielne ofiary, jakie zwykł jest składać na tacę podczas Mszy św., w których uczestniczy” – napisano w apelu.

„Teraz najzdrowiej przelewem. Jeśli ktoś nie ma komputera, może poprosić sąsiada, czy kogoś z  rodziny, by zrobił to w jego imieniu. Wyłączamy osoby same wymagające teraz pomocy i opieki. Każda parafia ma swoje upublicznione konto, można np. robić przelewy co miesiąc, albo z góry za dwa miesiące…itd…jak wygodniej. – napisano dalej -„Gdyby tak zrobiło wielu idąc w te ślady…? ktoś prześle mniej, ktoś z górką.”

Kościoły obecnie są puste, w związku z pandemią i nakazem pozostania w domach, parafianie nie mają możliwości uczestniczyć w coniedzielnych mszach. Niestety nie wpływa to na wydatki  i rachunki Kościołów. Trzeba je opłacać. Dodatkowo jeszcze pomoc charytatywna, wspieranie osób starszych, samotnych i ubogich. To także wymaga nakładów finansowych, które ponoszą parafie.

„Często, choć jesteśmy wierzącymi chrześcijanami, to parafianami bywamy bardzo roszczeniowymi, surowymi w osądach, jak dzieci wiecznie  niezadowolone ze swoich wymagających ojców.  A Ojciec, nasz duchowy przewodnik i wychowawca, opiekun dusz cierpiących, proboszcz, wikary czeka na nas  nieprzerwanie , codziennie szykuje dla nas Chleb Święty, modli się o zatrzymanie pandemii, o ochronę dla każdego z nas. W cieniu Ojców posługują siostry parafialne.Spieszmy z pomocą, gdy Ojciec w potrzebie !”- prosi Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 30.03.2020

 

Related Post