Kameralna powtórka początków – Anna Czachorowska

 

„Kameralna powtórka początków” to wydarzenie artystycznie związane z 30-leciem pracy twórczej Anny Czachorowskiejpoetki i animatorki kultury. Autorka swoje całe Życie związała z ziemią mazowiecką.

 

Juliusz Erazm Bolek: Monochrome

 

Uroczystość „Kameralna powtórka początków” Anny Czachorowskiej zaplanowano na sobotę 19 listopada 2022 r., o godz. 17.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Norwida 10 w Legionowie. W wydarzenia oprócz Anny Czachorowskiej wystąpią: Isa Conarpiosenkarka i kompozytorka oraz Filip Borowskiaktor i satyryk.

 

Anna Czachorowska poetka, animator kultury. Pochodzi z Nasielska gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. Ukończyła Pomaturalne Studium Ekonomicznego i studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1974 r. mieszka w Legionowie. Przez wiele lat była  dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. Publikowała w czasopismach „Radar”, nowy „Medyk”, „Integracjach” „Poezja Dzisiaj” i „LiryDram”. Autorka piosenek prezentowanych na antenie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Jest laureatką konkursu na tekst piosenki dla Maryli Rodowicz.

 

Anna Czachorowska wydała następujące tomy poezji: „Byłam różą Twojej zimy” (Warszawa 1993), „Dotykanie szczęścia” (Legionowo 1995), „Ta miłość do drzwi zapukała” (Warszawa 2001), „Zanim słońce zejdzie zboczem. Wiersze wybrane 1970-2003 (Warszawa 2004) oraz dwa tomiki poezji ks. Jana Twardowskiego w swoim wyborze i opracowaniu: „Poeta Wiary, Nadziei i Miłości”. Rozmowy Anny Czachorowskiej z Poetą, (Warszawa 2002) i „33 wiersze”(Warszawa-Jabłonna 2006). Jest również autorką wystawy fotograficznej o ks. Twardowskim.

 

A kaz tyz ta Polska – Artur Gotz w Paryżu

 

Poezja Anny Czachorowskiej została przetłumaczona na 12 języków. W maju 2011 roku Anna Czachorowska otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2017 roku Brązowy Medal Gloria Artis.

 

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 18.11.2022