Kama Zboralska Ambasadorem Promocji Sztuki

 

Instytut Biznesu od 2017 roku przyznaje cenione nagrody „Ambasador”. Teraz Kapituła przyznała ją Kamie Zboralskiej w „dowód uznania za jej działalność na rzecz artystów i promocji ich sztuki” nagrodę Ambasador Promocji Sztuki.

 

Kama Zboralska prestiżową nagrodą „Ambasador Promocji Sztuki”  została wyróżniona podczas uroczystości otwarcia wystawy „Kompas Młodej Sztuki 2022”. Wyróżnienie wręczył Dariusz Janus – Główny Ekonomista Instytutu Biznesu.

 

Kama Zboralska to wyjątkowa promotorka artystów w Polsce. Nie jest marszandem, malarzem, ani krytykiem sztuki. Początki jej pasji sięgają słynnej wystawy „Arsenał ’88”. Jest cenionym kuratorem wystaw plastycznych. Zorganizowała ponad 170 wystaw sztuki współczesnej. Pomysłodawczyni i organizator prestiżowych rankingów polskich artystów „Kompas sztuki” oraz „Kompas młodej sztuki”, poświęconego artystom przez 35 rokiem życia. Od 2012 roku jest dyrektorem artystycznym Warszawskich Targów Sztuki. Prowadzi także wykłady m. in. na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Kama Zboralska jest autorką książki „101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych, uznanych, debiutujących” (2019) oraz cyklu książek: „Sztuka inwestowania w Sztukę. Przewodnik po galeriach” – pierwszy tom wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, w konkursie na najpiękniejsze książki roku 2003. W 2022 roku wydała książkę „Kierunek sztuka” poświęconą artystom rankingów „Kompas sztuki” oraz „Kompas młodej sztuki”. Ponadto jest autorką albumu „Galeria (-1) Polski Komitet Olimpijski. Wystawy sztuki współczesnej 2006–2016” (2016) oraz współautorka „Olimpijskich Konkursów Sztuki. Wawrzyny Olimpijskie” (PKOI, 2012).

 

„Inwestowanie pieniędzy, choć wydaje się proste, to sztuka, a inwestowanie w sztukę to już naprawdę artyzm.” – Uważa Dariusz Janus – Główny Ekonomista Instytutu Biznesu. – „Pani Kama Zboralska dokonuje rzeczy niemożliwej, a więc i wyjątkowej wskazując zainteresowanym trendy we współczesnej polskiej sztuce. Zajmuje się także promocją i popularyzacją artystów. To bardzo ważne i potrzebne zadanie. Doceniła to kapituła nagrody „Ambasador” przyznając Pani Kamie Zboralskiej nagrodę za doniosły wkład w promocję polskiej sztuki współczesnej i artystów.” – Wyjaśnia Dariusz Janus – Główny Ekonomista Instytutu Biznesu.

 

Kama Zboralska jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 roku jest ona członkiem Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kuratorka i inicjatorka powstania Galerii (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W dowód uznania za działalność w dziedzinie „sport i sztuka” została uhonorowana przez PKOI srebrnym i złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”. Laureatka Nagrody „ Kolekcjonerstwo-nauka i upowszechnianie” im. Feliksa Mangghi Jasieńskiego. Stypendystka Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

 

Instytut Biznesu to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Powstał on w 2011 roku. Instytut Biznesu wspiera biznes w zakresie zwiększania wydajności, efektywności, poszukiwania kapitału, zmian własnościowych oraz co obecnie jest bardzo potrzebne w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Przygotowuje też raporty, analizy i stanowiska, które są potrzebne przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Instytut zajmuje się szeroko rozumianym doradztwem. Eksperci organizacji przygotowują raporty, analizy i sprawozdania, na zamówione tematy. Instytut Biznesu prezentuje też własne stanowiska, odnoszące się do wybranych zagadnień aktualnego życia gospodarczego.

 

Na czele Instytutu Biznesu stoi Rada Dyrektorów, której pracami kieruje Prezydium. Jest ona wspierana przez Radę Naukową. Instytut Biznesu posiada swoich przedstawicieli w Irlandii, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Organizacja skupia menadżerów, ekspertów i doświadczonych specjalistów, którzy potrafią zapewnić wsparcie, z zakresu zarządzania, marketingu, kapitału ludzkiego, zwiększania wydajności i rentowności istniejących przedsięwzięć, prawa

 

Instytut Biznesu jest niezależny od instytucji politycznych, a poglądy jego uczestników odzwierciedlają ich indywidualne zdanie. Od 2017 roku wręcza prestiżowe i cenione nagrody „Ambasador”. W ten sposób organizacja zwraca uwagę na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw. Doceniana jest przede wszystkim przedsiębiorczość, kształcenie, innowacje i prace naukowców. Od 2021 roku przyznaje również ważne Certyfikaty Jakości Instytutu Biznesu. Celem jest wyróżnianie produktów i usług, o sprawdzonej, wysokiej jakości, ciekawych rozwiązań, w różnych branżach i dziedzinach gospodarki, a także podkreślenie ich zalet i wyjątkowości. Zapoczątkowała działalność startup’u platforma edukacyjna Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl). Jest też jednym z założycieli Akademii Nauk.

 

Agencja Informacyjna, kultura, /Dec/ 14.12.2022