InPost pojedzie na prądzie

 

Największa prywatna poczta – InPost – wymienia swoją flotę pojazdów z myślą o ekologii. W Krakowie, gdzie problemy ze smogiem są szczególnie uciążliwe, spółka rozpoczęła już eksploatację elektrycznych samochodów dostawczych.

Krakowski smog na pewno nie zniknie dzięki InPost, ale niewątpliwie wprowadzenie elektrycznych samochodów dostawczych poprawi trochę atmosferę w grodzie Kraka. Z całą pewnością poprawi wizerunek spółki pocztowej, która podobnie jak państwowy operator Poczta Polska myśli o ekologii i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Wymiana floty samochodowej na elektryczną rozczpoczęta przez InPost w Krakowie obejmie także inne miasta w Polsce. Spółka planuje, że w przeciągu dwóch lat 30% floty InPost będą stanowić ekologiczne samochody elektryczne.

„Dostawcą obecnie używanych samochodów elektrycznych jest Nissan, ale nie będziemy się ograniczać do tylko jednego producenta. Jest to kolejne ekologiczne rozwiązanie InPostu – do Paczkomatów InPost jeden kurier i jeden samochód dostarcza nawet 100 przesyłek, a w przypadku tradycyjnych kurierów byłoby to 100 kursów samochodem po mieście” – mówi prezes InPost Rafał Brzoska.

InPost posiada już w całej Polsce jest już 4 300  paczkomatów. To o 1 500 więcej niż rok wcześniej.

W okresie grudniowego szczytu przesyłek firma zatrudniła dodatkowo 1 000 kurierów wraz z samochodami kurierskimi oraz sto dodatkowych TIR-ów.  Te ostatnie pojazdy będą jednak póki co wyposażone w konwencjonalne, spalinowe silniki.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta – InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy – Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 22.11.2018