Hasło #Bądź Fit

 

Sport, ruch fizyczny jest potrzebny każdemu, bez względu na wiek czy umiejętności. Przekonują do tego również zawodnicy i trenerzy Olimpiad Specjalnych Polska, podczas integracyjnego pikniku w Warszawie #Bądź Fit.

 

Liczby mówią: Olimpiady Specjalne

 

W integracyjnym pikniku w Warszawie #Bądź Fit, zorganizowanym przez mazowiecki oddział regionalny Olimpiad Specjalnych, w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 im. Eunice Kennedy Shriver, przez dwa dni, uczestniczyło ponad 200 sportowców, z niepełnosprawnością intelektualną, z całej Polski. Uczestniczyli oni w aktywnościach ruchowych i sportowych oraz zajęciach dotyczących zdrowego trybu życia. Organizatorzy integracyjnego pikniku w Warszawie #Bądź Fit podkreślają, że wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych, umiejętność oceny i odpowiedniego wyboru dobrych produktów, to temat ważny dla każdego.

 

 „Hasło integracyjnego pikniku w Warszawie#Bądź Fit”, zachęcało zawodników Olimpiad Specjalnych oraz wszystkich pozostałych do większej troski o własne zdrowie, odpowiednie żywienie, picie koniecznej ilości wody.” – Opowiada Edyta Adamus z Olimpiad Specjalnych Mazowieckie. – „Integracyjny piknik w Warszawie#Bądź Fit” był wspaniałym pretekstem do wspólnego kształtowania prozdrowotnych zachowań.” – Uważa Edyta Adamus z Olimpiad Specjalnych Mazowieckie.

 

Podczas pierwszego dnia, integracyjnego pikniku w Warszawie#Bądź Fit”, na uczestników czekały konkurencje sportowe, taneczne, fitness, quiz olimpijski oraz gra miejska. Drugiego dnia uczestnicy mogli skorzystać ze strefy Bądź Fit, czyli  gier i zajęć dotyczących zdrowego odżywiania, strefy sensorycznej czy alpakoterapii.

 

Joanna Styczeń-Lasocka: Olimpiady Specjalne Polska pokazują różnorodność

 

W integracyjnym pikniku w Warszawie#Bądź Fit” uczestniczyli zawodnicy z województw: lubuskiego, podlaskiego i łódzkiego, łącznie ponad 200 osób oraz trenerzy, wolontariusze i zaproszeni goście. Wszyscy oni, wspólnie, przez zabawę. wyrabiali sobie zdrowe nawyki prozdrowotne.

 

Integracyjny piknik w Warszawie#Bądź Fit” to jedno z cyklu wydarzeń organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska, stanowiącego część światowego projektu „Special Olympics”, który jest największym ruchem sportowym, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzesza na świecie ponad 5.300.000 sportowców. Nad Wisłą Olimpiady Specjalne Polska skupiają ponad 17.000 zawodników, 1.500 trenerów i 4.000 wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach. Honorowym patronem Olimpiad Specjalnych Polska jest Agata Kornhauser-Duda – żona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a prezesem organizacji jest Anna Lewandowska.

 

Agencja Informacyjny, kultura, /KAM/ 1.10.2022