Hanka Brulińska i jej „Dzieci z Jambiani”

Wydarzenie artystyczne będzie wspierać akcję dobroczynną. To przykład bardzo dobrej synergii.

 

Aktorka i reżyserka Hanka Brulińska przygotowała wystawę fotograficzną „Dzieci z Jambiani”. Jest to efekt zdjęć wykonanych dzieciom z małej wioski na Zanzibarze. Wydarzeniu będzie towarzyszyć aukcja charytatywna obrazów znakomitych polskich artystów współczesnego malarstwa, takich jak m. in. Tadeusz Kuduka, Leszek Sokóła, Rafał Kapica, Krystyna Ruminkiewicz, Łukasz Lucjan Jankiewicz. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na rzecz dzieci pozbawionych dostępu do edukacji na pomoce szkolne do nauki angielskiego.

 

Edukacja w rejonie wioski Jambiani w Afryce jest na bardzo niskim poziomie. Nie ma wykwalifikowanych nauczycieli, nie ma podręczników, ani żadnych pomocy szkolnych, a jednocześnie jest wielka chęć i świadomość, jak bardzo potrzebna jest znajomość angielskiego. Dzieci, które nie znają tego języka kończą edukację na szkole podstawowej i nie mają żadnych perspektyw na przyszłość. Mimo wszystko, mieszkańcy Zanzibaru bardzo kochają swój kraj i nie chcą emigrować. Chcą po prostu godnie żyć u siebie. Pomagając im, wspólnie możemy odmienić ich los. Sami mieszkańcy Zanzibaru często powtarzają przysłowie w języku swahili, które w tłumaczeniu brzmi: „Niedostatek wiedzy jest podobny do uwiązania ręki wokół karku”.

 

„Zdecydowałam się wystawę zdjęć dzieci z Jambiani. Jest ona połączona ze zbiórką pieniędzy na pomoce szkolne do nauki języka angielskiego i sprzęt do odtwarzania płyt CD, a także kanistry na wodę dla szkół” – Wyjaśnia aktorka, reżyserka, a obecnie również fotografka Hanka Brulińska. – „Dochód ze zbiórki zostanie przekazany dzieciom-bohaterom moich fotografii. Wystawa będzie lekka, radosna, pokazująca potencjał i ich uśmiech na przekór trudnościom, z którymi przychodzi im się mierzyć każdego dnia. Projekt jest realizowany wspólnie z Pallotyńską Fundacją Misyjną salvatti.pl . Wszystkich serdecznie zapraszam do wsparcia akcji pomocy dla dzieci z ubogiej wioski Jambiani w Afryce.”

 

Podczas wystawy zdjęć „Dzieci z Jambiani” Hanki Brulińskiej będzie można wylicytować siedemnaście obrazów w Amakuru przy Pallotyńskim Centrum Misyjnym w Warszawie (Aleja Solidarności 101) we wtorek 18 lutego 2020 r. o godzinie 19.00. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu powinny dokonać wcześniejszej rezerwacji mailowej zgłaszając się na adres: monika.mostowska@salvatti.pl. Każdy uczestnik aukcji otrzyma swój indywidualny numer do licytacji. Obecnie trwają również poszukiwania partnerów i sponsorów akcji. W każdej chwili można wpłacić dobrowolną kwotę na konto Fundacji Salvatti.pl: Bank Pekao SA Centrala 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020 tytułem: darowizna dzieci z Jambiani.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 04.01.2020