Gwiazdy Gospodarki i Innowacji

 

Dziś poznamy Ambasadorów Gospodarki i Innowacji. To NOWA inicjatywa Instytutu Biznesu, który chce popularyzować organizacje odnoszące sukcesy na polu przedsiębiorczości.

„Ważni są ludzie, ich osiągnięcia, myśli, jednak podwalina wszystkiego jest gospodarka, o ile jest zdrowa.” – Mówi Agencji Informacyjnej Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Kiedy gospodarka dobrze się rozwija, wszystko idzie do przodu. Obecnie wbrew zapewnieniom polityków, sytuacja wcale nie jest dobra. Przepisy paraliżują przedsiębiorców, wydatki na inwestycje maleją, a pod względem innowacyjności Polska jest na szarym końcu w Unii Europejskiej. Dlatego właśnie postanowiliśmy przyznawać nagrody Ambasadorów Gospodarki i Innowacji.

Instytut Biznesu od lat analizuje klimat dla przedsiębiorczości.

Zdaniem analityków rosną wymogi, kontrole i sprawozdawczość. To podnosi koszty działalności, a nie poprawia ani konkurencyjności, ani wydajności. Idea Ambasadorów Gospodarki i Innowacyjności polega na wskazywaniu tych organizacji, które w trudnych warunkach wyróżniają się swoją aktywnością. Nagrody mają być dowodem uznania dla przedsiębiorców, jednocześnie wskazywać tych, którzy pokonują przeciwności i odnoszą sukces. To może być wyzwanie i inspiracja dla innych.

Dziś zostaną wręczone pierwsze nagrody Ambasadorów Gospodarki i Innowacji.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć debata poświęcona praktycznym aspektom innowacyjności, która jest odpowiedziom na potrzeby klientów, temu jak wpływa ona na konkurencyjność, wydajność i efektywnością. Partnerem uroczystości jest D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Pałac Sobańskich i AmberRoom.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/ 30.08.18