GoodJobs darmowy portal, który w czasach pandemii wspiera szukających pracy

GoodJobs jest nowo powstałym portalem, na którym zamieszczane są oferty pracy dla osób i firm poszkodowanych przez pandemie COVID-19. Twórcą portalu jest Kamil Jankowski, który chciał stworzyć miejsce,gdzie każdy poszukujący pracy znajdzie ogłoszenia firm zatrudniających pomimo kryzysu.

Stworzony przez Kamila Jankowskiego portal jest całkowicie darmowy i każda firma może bezpłatnie umieścić tam swoje ogłoszenie. Jedynym warunkiem jest to, że oferta musi być aktualna. Pomysł na stworzenie portalu powstał, gdy jego autor sam utracił pracę w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa.

“Pomysł na stworzenie takiej platformy wpadł mi do głowy, gdyż sam straciłem pracę przez koronawirusa. Frustracja narastała, a jakiekolwiek próby szukania pracy kończyły się otrzymywaniem wiadomości zwrotnych informujących o wstrzymaniu procesów rekrutacyjnych.Misją portalu jest rzetelne przekazywanie informacji oraz agregowanie aktualnych ofert pracy, które są teraz najpotrzebniejsze w związku z panującą pandemią i kryzysem na rynku pracy”- mówi Kamil Jankowski, założyciel portalu.

Nowy portal posiada dwie główne funkcje. Pierwszy, to moduł wyszukiwania ofert pracy, dzięki któremu użytkownik może łatwo znaleźć aktualne oferty Posługując się wyszukiwarką na stronie głównej, mapą z aktualnymi ogłoszeniami lub szukać według swojej branży. Druga funkcja to panel pracodawcy. Umożliwia on dodanie bezpłatnych ofert w sposób intuicyjny.

“Portal cieszy się już dużą popularnością. W zaledwie w kilka dni od startu GoodJobs odwiedziło 3000 osób poszukujących pracy, a pracodawcy dodali 43 aktualne oferty. Portal jest obywatelską inicjatywą, a główne działania promocyjne opierają się o udostępnianie informacji przez znajomych w mediach społecznościowych”-powiedział Kamil Jankowski.

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ciągu miesiąca w trakcie pandemii koronawirusa liczba bezrobotnych osób wzrosła o 55,4 tysiące.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /now/18.05.2020 r.