Gigant zjada wszystko

 

Holding prowadzący sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej ma ogromny apetyt na więcej, chociaż dopiero niedawno „pożarł” Sushi Shop i Telepizza Poland.

 

Po nabyciu sieci 165 restauracji Sushi Shop, AmRest zakłada powiększenie swojej sieci o co najmniej 300 lokali w tym roku. W kolejnych latach:  o minimum 400 lokali w 2019 r. i o ponad 500 lokali w 2020 r.

Z uwzględnieniem 165 restauracji sieci Sushi Shop (działających w 12 krajach), sieć AmRest będzie składać się z 1 870 restauracjami.

AmRest Holdings podpisał niedawno umowę nabycia udziałów z Grégorym Marciano, Naxicap Partners SA i pozostałymi współwłaścicielami  dotyczącą nabycia 100% udziałów w Sushi Shop. Wysokość transakcji to około 240 mln euro.

Kilka dni wcześniej holding podpisał warunkową umowę zakupu od Tele Pizza, S.A.U. 100% udziałów w Telepizza Poland za łączną cenę ok. 8 mln euro.

Telepizza Poland to 107 restauracji na terenie całego kraju. 71  z nich zarządzane jest przez franczyzobiorców, pozostałe 36 lokali prowadzone są bezpośrednio przez Telepizza Poland. W ubiegłym roku skonsolidowane przychody popularnych pizzerii wyniosły około 73 mln zł.

 – „Ta transakcja (zakup Telepizza Poland – przyp. red.)  to kolejny krok na drodze do budowy dynamicznie rozwijającego się biznesu restauracyjnego w Europie i jednocześnie przypieczętowanie pozycji AmRest jako lidera w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Jesteśmy w pełni przekonani, iż nasze wieloletnie doświadczenie oraz doskonałość operacyjna pozwolą nam stworzyć nową wartość na polskim rynku gastronomicznym, zarówno dla gości restauracji jak i naszych akcjonariuszy. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie powitać w naszym zespole wszystkich pracowników oraz franczyzobiorców Telepizza w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem wyjątkowej oferty dla klientów, łączącej najwyższej jakości produkty z profesjonalną usługą dostawy” –  mówi Monika Czyż, Prezydent Pizza Hut w AmRest.

Również w tym roku holding AmRest podpisał umowę ramową z KFC France SAS i NOVO BL na zakup 15 restauracji KFC we Francji.

Spodziewana cena zakupu to ok. 33,3 mln euro. Szacowane przychody nabywanych francuskich restauracji za rok 2017 roku wyniosły około 40 mln euro.

AmRest Holdings SE jest niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność Europie Zachodniej, Rosji i Chinach. AmRest jest notowana na GPW od 2005 r.

 

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna /MAN/ 7.08.2018