Dwadzieścia jeden lat od koncertu Whitney Houston w Polsce

 

 

22 sierpnia 1999 roku odbył się jedyny koncert Whitney Houston w Polsce. Artystka zaśpiewała podczas festiwalu w Sopocie.

Whitney Houston to jedna z najbardziej docenianych wokalistek pop i R&B. Popularność przyniósł jej film “Bodyguard” z 1992 roku. Grała w nim jedną z głównych postaci. Zatem do Polski przyjeżdżała już jako gwiazda światowego formatu. Przy okazji promowała czwartą płytę – “My Love Is Your Love”, rozpoczynając europejską trasę. Zresztą, przed koncertem w Sopocie wręczono jej Złotą Płytę za wspomniany album.

Koncert Whitney Houston w Sopocie jednak nie należał do niej najlepszych.

Występ rozpoczęła  z godzinnym opóźnieniem. Nie mówiąc o fatalnej pogodzie – przede wszystkim panowała niska temperatura. Głównie z tego powodu Houston nie zaśpiewała  kilku największych hitów, dbając o swój głos. Co zresztą potem wytykali jej polscy fani.

Jednym z głównych wydarzeń show był występ Whitney z jej córką – Bobbi Kristiną:

https://www.youtube.com/watch?v=H-S5rARhfAU

 

Whitney Houston była w czołówce wszelkich rankingów popularności. Nakład sprzedaży wszystkich jej płyt osiągnął ponad 200 000 000 egzemplarzy. “Billboard” w 2008 umieścił ją na 4. miejscu w liście stu najpopularniejszych artystów. To Houston wiele czarnoskórych wokalistek może zawdzięczać, że mogły potem przebić się do szerszej publiczności.

Houston zmarła 11 lutego 2012 roku w hotelu w Beverly Hills, w wieku 48 lat. Zmarła na wskutek przypadkowego utonięcia. Do śmierci przyczyniły się także zażywanie kokainy i marihuany w połączeniu z lekami. Houston bowiem miała problemy z sercem i od lat zmagała się z depresją.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 19.08.2019

 

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:2009_Whitney_Houston_Good_Morning_America_concert#/media/File:Flickr_Whitney_Houston_performing_on_GMA_2009_6.jpg