Dubois ujawnia tajemnicę wieżowca

 

Jacek Dubois to nie tylko znany adwokat i sędzia Trybunału Stanu. Jest on również znanym i cenionym pisarzem. Właśnie ukazała się jego najnowsza książka adresowana do dzieci i młodzieży „Królewski skarb”.

 

Doświadczenie prawnicze Jacka Duboisa  sprawie, że książki dla dzieci mają sensacyjna fabułę.

Tak też jest w przypadku najnowszej książki „Królewski skarb”. Adresowana jest ona do czytelników w wieku 9–12 lat. Niemniej i starsi, a nawet dorośli mogą się podczas lektury dobrze bawić.

 

 

Bohaterką książki „Królewski skarb” jest Helena Boner, która wie, że za wszelką cenę musi wyplątać swojego tatę – mecenasa,  z międzynarodowej aferykryminalnej, w którą został przez przypadek zamieszany.

Historia zaczyna się w momencie, kiedy z warszawskiej wystawy giną wypożyczone przez Królową Brytyjską klejnoty koronacyjne.

Trop prowadzi do znanego, warszawskiego adwokata, którego śledczy podejrzewają o współudział i ukrywanie łupu. Córka mecenasa jest przekonana, że ojciec jest nie winny i postanawia rozwikłać zagadkę. Zadanie nie jest łatwe, albowiem Helena Boner ma zaledwie 10 lat i ograniczone możliwości… Może jednak liczyć na pomoc braci, oddanego przyjaciela i… ducha lustra. Od tego momentu akcja dynamicznie się rozwija, a tropy prowadzą do wieżowca…..

 

„Książki Jacka Duboisa skrzą się humorem i niesamowitą wyobraźnia. Tak jest też w przypadku jego nowej powieści „Królewski skarb”. – Wyjaśnia Agencji Informacyjnej Juliusz Erazm Bolek, znany pisarz i krytyk literacki. – „Jacek Dubois to doświadczony adwokat, z wieloletnią praktyką. Swoją ponadprzeciętną inteligencje wykorzystuje nie tylko  na sali sądowej, ale również dla dobra literatury. Dzięki temu powstają oryginalne książki pełne humoru i zaskakujących historii, które świetnie się czyta. Podobnie jest w przypadku „Królewskiego skarbu”. O jakości jego pióra świadczy to, że jego twórczość była nominowana do nagrody IBBY (najważniejsza literacka nagroda dla pisarzy młodzieżowych i dziecięcych i Bestseller.” – Dodaje Juliusz Erazm Bolek.

 

Jacek Dubois – sędzia Trybunału Stanu i adwokat, zajmujący się sprawami karnymi.

Zajmuje się również pisaniem powieści. Debiutował w 2005 r. powieścią „A wszystko przez faraona”, ilustrowaną przez Bohdana Butenkę. Książka nominowana była do nagrody IBBY i Bestseller. Została również wydana w Chinach. Efektem współpracy z Bohdanem Butenką były kolejne przygody bohaterów powieści opisane w książkach „Koty pustyni” oraz „Sfinks w (o)błędzie”.Inne jego książki dla dzieci to „Operacja ‘Kacze jaja’” „Kosmiczny galimatias”, „Staś i Weronika”, „Mamo, ty łobuzie!” oraz „Agencja detektywistyczna”. Dla dorosłych czytelników opublikował zbiór opowiadań prawniczych „Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości”, analizę zagadnień prawniczych ukazanych w filmach – „Mordowanie na ekranie”, „Koktail z paragrafów” oraz zbiór felietonów „Kto wrobił Kubusia Puchatka?”.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 5.03.2019