Docenieni przez Raport CSR

 

Raport  CSR jest przygotowywany co kwartał przez portal RaportCSR.pl i redakcję tygodnika Gazeta Finansowa. W kolejnej edycji wybierane są dwa interesujące projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności oceniane pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności ze strategią firm lub instytucji, które je realizują.

 

W 38. edycji Raportu CSR redakcja portalu RaportCsr.pl postanowiła wyróżnić Polski Koncern Naftowy Orlen oraz Grupę Maspex.

Laureatem Raportu CSR został PKN Orlen. Koncern został doceniony  za działania prowadzone z myślą o lokalnej społeczności Płocka, m.in. inwestycje w miejską infrastrukturę, organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych a także wspieranie instytucji takich jak szpitale, policja czy straż pożarna.

PKN Orlen to firma globalna, operująca na 4. kontynentach. Równolegle to sąsiad dla lokalnych społeczności, często przeważający pracodawca w regionie. Aby działać skutecznie musimy umiejętnie zdefiniować potrzeby nasze, a także otoczenia, zarówno tego dalekiego, jak i bliskiego – mówi Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR w PKN Orlen.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którego sponsorem jest właśnie Maspex, to jedno z największych wydarzeń popularyzujących sport w Europie. Turniej istnieje od 18 lat, a od 12 lat jej wspierany finansowo przez Grupę Maspex. Do tej pory zostało zgłoszonych blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju!  Wspieranie aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży zostało docenione i wyróżnione przez redakcję Raportu.

– Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jeden z kilku ogólnopolskich programów CSR adresowanych do szkół i przedszkoli, w które firma Maspex jest zaangażowana. Łącznie we wszystkich wspieranych przez naszą firmę inicjatywach wzięło już udział blisko 7 milionów dzieci – mówi Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w Grupie Maspex.

W poprzednich edycjach Raportu CSR wyróżnieni zostali m.in. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, PKP Cargo, Grupa Lux Med, Fundacja OnkoCafe wraz z firmą Novartis, RE project development, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, Diaverum Polska, Grupa Ferrero, KGHM Polska Miedź oraz spółka Emitel.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 29.08.2018