Chińska Republika Ludowa cyfryzuje produkcję

 

Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chińskiej Republiki Ludowej stworzyło plan cyfryzacji i tworzenia sieci produkcji. Zgodnie z dokumentem rozwoju inteligentnej produkcji, do 2025 r. 70 proc. głównych chińskich przedsiębiorstw produkcyjnych zostanie poddanych digitalizacji i połączonych do sieci.

 

Przemysł 4.0 w natarciu

Plan rozwoju inteligentnej produkcji, wydany przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chińskiej Republiki Ludowej oraz inne departamenty przewiduje również, że wszystkie chińskie przedsiębiorstwa produkcyjne powyżej wyznaczonej wielkości zostaną zdigitalizowane i połączone do sieci do 2035 roku.

 

Zgodnie z planem rozwoju inteligentnej produkcji do 2025 r. Chińska Republika Ludowa zbuduje także ponad 500 wiodących w branży zakładów demonstracyjnych inteligentnej produkcji. Taki jest plan mimo, że choć inteligentna produkcja w chińskich przedsiębiorstwach produkcyjnych przeszła z fazy testów pilotażowych do zastosowania, nadal pozostaje w tyle za standardami wysokiej jakości rozwoju. Plan rozwoju inteligentnej produkcji, opracowany przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chińskiej Republiki Ludowej, proponuje szereg specjalnych działań, aby przyspieszyć rozwój inteligentnej produkcji.

 

https://portal-informacyjny.com/tworzy-sie-nowy-swiatowy-lad-z-punktu-widzenia-chin-polska-moglaby-w-nim-grac-wazna-role-wywiad-z-prof-bogdanem-goralczykiem/

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / DEC / 30.12.2021