Buntownicy przyjadą do Polski

 

Ska-P! to jeden z najważniejszych zespołów muzycznych sceny alternatywnej na świecie. Po czteroletnim milczeniu nastąpiła aktywizacja. To jedna z największych muzycznych sensacji tego roku! Będzie mogła tego również doświadczyć też polska publiczność w Warszawie.

Ska-P powstała w 1994 roku w Madrycie.

Muzyka zespół charakteryzuje się energią, rytmem i rewolucyjnym, antyestablishmentowym przekazem.

Przykładem może być album „El Vals del Obrero” („Walc robotników”), a utwór „Cannabis” stał się ogólnoświatowym przebojem. Liderem Grupy jest charyzmatyczny Roberto „Pulpula” Gañána. Zespół bardzo zdobył uznanie publiczności dzięki nieprawdopodobnie żywiołowym występom, które stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Niesamowita praca gitar, moc rocka, energia punka, pozytywny przekaz reggae i zniewalający rytm Ska-P to recepta na sukces hiszpańskiego kolektywu. Każda płyta Grupy i każdy jej koncert to wezwanie do walki.

Ska-P przeciwstawia się sytuacji, w której mniejszość kontroluje większość, poprzez system gospodarczy zaprojektowany w taki sposób, by wykorzystywać ludzi.

Anarchistyczna ekipa Ska-P stara się przekazać swoją prawdę o brutalnym systemie, który obecnie panuje.

Najbardziej znaną płytą Ska-P jest „Que Corra la Voz”. Ostatnia czteroletnia przerwa w działalności zespołu i jes pierwsza. Podobnie zdażyło się w 2005 roku. Wówczas milczenia Ska-P trwało 3 lata. W 2008 roku powrócili z doskonałym albumem „Lágrimas y Gozos”.

Singiel „Crimen Sollicitationis”, bezpardonowo atakujący Kościół katolicki za skandale pedofilskie, odbił się szerokim echem na całym świecie.

Wszytko wskazuje na to, że występ Ska-P 15 września 2018 roku w warszawskim Klubie Stodoła będzie wyjątkowym wydarzeniem.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Kultura /BEJ/, 6.08.2018

Fot. by https://www.flickr.com/people/jblndl/ – https://www.flickr.com/photos/jblndl/22358840/in/set-517646/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=205316