Amerykanie chcą dodatkowych 36 śmigłowców TH-73A

 

Leonardo, globalna firma high-tech, znajdująca się w pierwszej dziesiątce firm na świecie w branży lotniczej, obronnej i bezpieczeństwa, z zadowoleniem przyjął zapowiedź ze strony Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych o przyznaniu Koncernowi AgustaWestland Philadelphia Corp. dodatkowych 171.000.000 dolarów.

Deklaracja Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych stanowi modyfikację poprzednio przyznanego kontraktu o sztywnej cenie na Zaawansowany System Szkolenia Śmigłowcowego dla Marynarki Stanów Zjednoczonych. Ta zmiana wykorzystuje opcje na produkcję i dostawę dodatkowych 36 maszyn TH-73A. Prace mają zakończyć się w grudniu 2022 roku w Filadelfii.

Leonardo może pochwalić się znaczącą obecnością na rynku przemysłowym we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i USA, gdzie działa również poprzez spółki zależne, takie jak Leonardo DRS (elektronika obronna) oraz spółki joint venture i partnerstwa: ATR, MBDA, Telespazio, ThalesAlenia Space i Avio.

W styczniu 2020 roku koncern Leonardo otrzymał poprzez przedsiębiorstwo Agusta Westland Philadelphia Corp. kontrakt o sztywnej cenie wartości 176.000.000 dolarów na produkcję i dostawę 32 śmigłowców TH-73A, włączywszy w to wstępne części zapasowe, wsparcie i dedykowany sprzęt, a także konkretne usługi w zakresie szkolenia pilotów i utrzymania. TH-73A będzie wykorzystywany dla szkolenia kolejnej generacji pilotów Marynarki, Korpusu Piechoty Morskiej oraz Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych.

Koncern Leonardo konkuruje na najważniejszych rynkach międzynarodowych, wykorzystując obszary swojego przywództwa technologicznego i produktowego (śmigłowce; samoloty; struktury lotnicze; elektronika; cyberbezpieczeństwo i przestrzeń kosmiczna). Organizacja jest notowana na giełdzie w Mediolanie (LDO), w 2019 r. odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 13.800.000.000 euro i zainwestowała 1.500.000.000 euro w badania i rozwój. Grupa wchodzi w skład indeksów Dow Jones Sustainability Index (DJSI) od 2010 r. i jest uznawana za światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w sektorze lotnictwa i obrony drugi rok z rzędu DJSI w 2020 r.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/ 19.11.2020