Początek zdjęć do filmu na podstawie książki Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”

6 lutego lutego rozpoczęły się zdjęcia do filmowej adaptacji „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej. Reżyserką filmu jest Aleksandra Terpińska. W rolach głównych polskiej produkcji WARNER BROS. PICTURES i MADANTS wystąpią: Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita oraz Beata Kawka. Autorem zdjęć jest Bartosz Bieniek, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada Auer.

Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania INNYCH LUDZI, długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów” – mówi reżyserka Aleksandra Terpińska.

„INNI LUDZIE” to pełen dynamizmu romans o miłości i jej braku. Hipnotyzująca historia rozgrywa się w Warszawie w czasach, gdy rozpadają się międzyludzkie więzi, królują dożywotnie kredyty we frankach, a ludzkim życiem rządzą diety pudełkowe i media społecznościowe. Akcji filmu towarzyszy oryginalny beat rapu, którego twórcą jest Auer, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzycznych, znany z solowych występów oraz produkcji zrealizowanych m.in. na potrzeby krążka „Muzyka współczesna” wydanego w Koka Beats, czyli labelu Pezeta.

„Z Auerem sporo rozmawiamy o tym, jakie emocje powinna nieść muzyka w każdej scenie, co ma wyrażać, co wzmacniać i jak się ma wobec poszczególnych bohaterów. – opowiada reżyser – W ten sposób staramy się stworzyć spójną, a równocześnie zróżnicowaną warstwę, która jest jedną z ważniejszych w tym filmie.”

Bohaterami filmu są Kamil i Iwona, którzy z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona to zdesperowana, żyjąca w luksusie i znudzona żona. Kamil natomiast, mimo 32 lat, nadal mieszka z matką w bloku i łapie przypadkowe fuchy. Marzy mu się kariera hip-hopowca. Łącząca ich relacja, mimo że z pozoru jest bez znaczenia, pozwala im spojrzeć swoje życiowe wybory i ludzi wokół z zupełnie innej perspektywy.

INNI LUDZIE w dynamiczny i odważny sposób prowadzą nas przez świat Kamila i Iwony. Współczesną Warszawę, Polskę.  Bohaterom towarzyszy hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się ich mantrą i osią narracji. – zapowiadają producentki Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę MADANTS.

Aleksandra Terpińska jest reżyserem i scenarzystą filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków. Jej krótki metraż reżyserki „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymał Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r. „Inni ludzie” są debiutem pełnometrażowym reżyserki.

 „Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie.  Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy” – podkreśla Dorota Masłowska

Premiera kinowa filmu wyprodukowanego przez WARNER BROS. PICTURES i MADANTS zaplanowana jest na jesień 2020 r.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /now/ 10.02.2020