Znamy Gwiazdy Jakości

Mimo, że świadomość konsumentów i klientów rośnie, to okazuje, że jakość obsług maleje. Antidotum na ten stan rzeczy jest idea programu „Gwiazdy Jakości Obsługi”. Celem tego przedsięwzięcia jest wskazywanie organizacji, którym zależy satysfakcji klientów. W Dniu Konsumenta ogłoszono najnowszą listę wyróżniających się przedsiębiorstw.

Tytuł „Gwiazdy Jakości Obsługi” to istotna informacja dla klientów. Pomaga on konsumentom w podejmowaniu decyzji.

Znak „Jakości Obsługi” według badań rozpoznaje 10.000.000 klientów.

Konsumenci wybierają sprawdzone i polecane przez innych marki. Badania pokazują, że klienci mając do wyboru dwie podobne oferty, to w 80 proc. wybiorają tę wyróżnioną Gwiazdą Jakości Obsługi.

Wybór podmiotów pretendujących do tytułu „Gwiazda Jakości Obsługi” odbywa się na podstawie badania satysfakcji klientów, składającego się z czterech etapów. Pierwszy ma charakter sondażu konsumenckiego, prowadzonego przez cały rok. Następnie, na podstawie zebranych opinii, wyłaniane są firmy, charakteryzujące się najwyższymi wskaźnikami jakości obsługi. Później przy współpracy z ekspertami z SecretClient® są przeprowadzone badanie ankietowe, metodą CAWI, na próbie 1685 respondentów. Organizacje, które uzyskują najwyższe oceny konsumentów oraz pozytywnie wyróżniają się na tle średnich wyników w swojej branży, otrzymują prestiżowy tytuł „Gwiazdy Jakości Obsługi”.

Wśród „Gwiazd Jakości Obsługi 2018” znalazły się następujące podmioty: Avon, Bank Zachodni WBK, Cityfit, Electro.pl, obuwie.pl, Enel-med., Ergo Hestia, Expander, Gothaer, Hebe, ING, Intersport, Jula, Kaufland, Kazar, Komfort, Komputronik, Lidl, Luxmed, Matras Księgarnie, mBank, Mediaexpert, Millennium, Neonet, nju, OBI, Open finance, Oriflame, Orlen, Pepco, Piekarnia Hert, Play, RTV Eurgo AGD, Samsung, Selgros, Shell, Smyk, Solar, Statoil, Studio Dekoral, T-mobile, UPC, Vectra, Vivus, Warta i Wonga.

Lista wyróżnionych jest imponująca, jednak uwagę zwraca też rzesza podmiotów, często bardzo znanych, które nie zostały nagrodzone.

„Wyróżnienie „Gwiazdą Jakości Obsługi” jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ o przyznaniu nagrody decydują sami pacjenci.” – Mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED – jednego z przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem „Gwiazdy jakości Obsługi” w kategorii „Przychodnie i gabinety lekarskie”. – „Cieszymy się, że docenili oni profesjonalizm i zaangażowanie naszego personelu.”

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna  (BEJ), 15.03.2018