Zbliża się kolorowe szaleństwo

 

Wielkimi krokami zbliża się szósta edycja Festiwalu Kolorów. Od 2013 r. w kilku największych miastach w Polsce odbywają się imprezy, których główną atrakcją jest wyrzut kolorowych proszków holi.

Festiwal Kolorów to impreza stworzona z myślą o osobach mających pozytywne nastawienie do otaczającej ich rzeczywistości. Jak piszą sami organizatorzy: „Nieważne, ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób!”. Organizatorzy podkreślają jednocześnie, że wstęp na imprezy we wszystkich miastach jest darmowy, a sam festiwal nazywają „kolorową terapią”.

Festiwal Kolorów to impreza cykliczna, która obejmuje szereg wakacyjnych spotkań, odbywających się zazwyczaj od maja do lipca lub sierpnia.

Stałą atrakcją, wspólną dla wszystkich imprez, jest rzucanie kolorowymi proszkami holi. Oprócz tego uczestnicy festiwalu mogą liczyć także na inne atrakcje – m. in. koncerty z udziałem różnych artystów i DJ-ów (podczas poprzednich edycji zagrali m. in. Lady Pank, Buka czy Vavamuffin), warsztaty taneczne czy odpoczynek w specjalnie wyznaczonej strefie relaksu. W wielu miastach dostępne są również foodtrucki, które serwują szybkie dania z kuchni całego świata.

Jedna z osób, która brała udział w zeszłorocznej, łódzkiej edycji Festiwalu Kolorów, chwali organizację festiwalu i podkreśla, że podczas całej imprezy panowała luźna atmosfera. „Ludzie przychodzą na takie festiwale po to, żeby się bawić. Wszyscy obrzucają się proszkami i zachowują się jak dzieci, mimo, że w większości to dorośli ludzie. Ale właśnie to jest w takich festiwalach najfajniejsze”.

Najbliższa edycja Festiwalu Kolorów rozpocznie się 26 maja 2018 roku w Warszawie.

Poniżej harmonogram wszystkich imprez w ramach Festiwalu na ten rok.

26 maja, Warszawa, Stadion Syrenki
27 maja, Lublin, ul. Bernardyńska 15
2 czerwca, Wrocław, ul. Lotnicza 72
3 czerwca, Toruń, Błonia Nadwiślańskie
9 czerwca, Kraków, ul. Parkowa 12 A
16 czerwca, Katowice, Park Śląski
17 czerwca, Poznań, Malta Trybuny Ziemne, ul. Wiankowa 3
23 czerwca, Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
30 czerwca, Łódź, ul. Konstantynowska/Juszczakiewicza
14 lipca, Czeski Cieszyn, park A. Sikory

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /WWA/ 26.04.2018

Related Post