Wyróżnienia Raportu CSR po raz 47.

 

W 47. edycji wyróżnień magazynu Raportu CSR uhonorowane zostały: Benefit Systems, oferująca rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych oraz Leonardo, globalna firma high-tech.

 

Skrót CSR pochodzi od angielskiego corporate social responsibility – CSR. Termin na język polski tłumaczy się jako społeczna odpowiedzialność biznesu. Według definicji przedsiębiorstwo w swoich działaniach własnowolnie uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe, a także relacje z różnymi grupami, w szczególności z pracownikami. W 2020 roku wyróżniono już między innymi takie przedsiębiorstwa, jak: Żabka Polska, Huawei, apteki Gemini, Caritas Polska, Katolickie Radio Podlasie czy Grupa Sawa Apartaments.

 

47. edycja wyróżnień magazynu Raportu CSR skupiła się na docenieniu wkładu organizacji w walkę z pandemią koronawirusa w Polsce i na całym świecie, a także działania i inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności. Natalia Witkowska, redaktor naczelna portalu RaportCSR.pl podkreśliła, że „Po raz kolejny Raport CSR koncentruje się na przedsiębiorstwach, które pomimo trudnej sytuacji gospodarczej działają zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Angażują się w niesienie pomocy potrzebującym i dbają o środowisko naturalne.”

Benefit Systems został wyróżniony za wspieranie swoich partnerów, pomimo ciężkiej sytuacji w branży fitness. Spółka wyróżnia się bardzo atrakcyjną ofertą, jaką jest Program MultiSport, umożliwiający prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia. Dzięki karcie MultiSport można mieć dostęp do blisko 4.600 obiektów sportowo-rekreacyjnych w około 650 miastach Polski. Łącznie z samych produktów sportowych Grupy korzystał ponad 1.000.000 użytkowników w Polsce i zagranicą. Pandemia sprawiła niestety, że obiekty sportowe zostały całkowicie zamknięte.

W czerwcu 2020 roku członek zarządu Benefit Systems Wojciech Szwarc stwierdził: ”Obiekty sportowo-rekreacyjne wznawiają działalność dopiero w czwartym etapie odmrażania gospodarki, po blisko trzymiesięcznym okresie zamknięcia. Niestety, moment ten przypada na niski sezon w naszej branży. Ponadto będziemy otwierać się z licznymi obostrzeniami, dlatego chcemy wesprzeć naszych partnerów w zakupie materiałów związanych z dodatkowymi obowiązkami sanitarnymi. Liczymy, że będzie to również zachętą do szybszego otwarcia obiektów.” – Wyraził nadzieje Wojciech Szwarc członek zarządu Benefit Systems.

Benefit Systems wyszedł, w trudnych czasach dla branży fitness, ze wspaniałym gestem. Samodzielnie, nie czekając na decyzje rządu, przeznaczył 4.000.000 zł na pomoc klubom sportowym i siłowniom, których sytuacja po pierwszej fali zarażeń była najtrdunijesza. Adam Radzki, członek zarządu Benefit Systems zaznaczył: „Czujemy się odpowiedzialni za ekosystem, który stworzyliśmy dzięki programowi MultiSport. Współpracujemy z 4.600 obiektów sportowych w całej Polsce, dzięki temu pracę ma obsługa oraz całe środowisko niezależnych trenerów czy kadra prowadząca zajęcia”. Benefit Systems ma na względzie przetrwanie placówek sportowych oraz w konsekwencji zdrowie Polaków.

Laureatem wyróżnień Raportu CSR został również koncern Leonardo, właściciel fabryki śmigłowców PZL-Świdnik, który od 11 lat znajduje się w czołówce rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Leonardo należy do grona dziesięciu największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa oraz jest najważniejszą włoską spółką przemysłową w tej branży.

„Cały czas wnosimy wkład w zrównoważony postęp czyniony na rzecz bezpieczniejszego świata. Takie ambicje leżą u podstaw długofalowego planu strategicznego „BeTomorrow-Leonardo 2030”. – Wyjaśniają przedstawiciele koncernu Leonardo.

W 2019 roku Leonardo wydał 1.500.000.000 euro na badania i rozwój. W tym obszarze koncern zatrudnia 9.000 wysoko wykwalifikowanych pracowników. O tym, jak ważne w strategii Leonardo są innowacje i rozwój, świadczy też fakt, że koncern współpracuje z 90 wyższymi uczelniami i ośrodkami badawczymi.

Koncern Leonardo wspierała lokalne społeczności, organizowała transport lotniczy personelu i zaopatrzenia w materiały niezbędne do walki z koronawirusem. Norman Bone, prezes i dyrektor zarządzający Leonardo UK podkreślił: „W tych wyjątkowych czasach nasi pracownicy wielokrotnie stawiali czoła wyzwaniom. Szybko dostosowaliśmy się do dramatycznie zmieniających się okoliczności, aby nadal zapewniać technologię i możliwości, na których polegały nasze siły zbrojne w ich niestrudzonych wysiłkach podczas kryzysu.”

RaportCSR.pl to portal społecznie zaangażowany, działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego. Jego misją jest promowanie dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także instytucji i przedsiębiorstw, które z nich korzystają. Portal co kwartał publikuje dodatek zatytułowany Raport CSR. Jest on poświęcony zrównoważonemu rozwojowi i społecznej odpowiedzialności biznesu. W każdej edycji dokumentu wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią organziacji lub instytucji je realizujących. Partnerami Raportu jest Kurier365.pl i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Ostatnie wydanie Raportu CSR, można pobrać ze strony www.raportcsr.pl/raport-csr/

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /SYL/ 22.12.2020

Zdjęcie autorstwa fauxels z Pexels