Walentynkowy prezent od Artura Gotza

Legendarny repertuar „Kabaretu Starszych Panów” jest stale popularny. Stale fascynuje i inspiruje artystów. Przykładem jest trzecia solowa płyta Artura Gotza, przygotowana z okazji 60. rocznicy powstania „Kabaretu Starszych Panów”.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku.  Repertuar tego rozrywkowego fenomenu artystycznego był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych aranżacji. W swoich wykonaniach artysta wykorzystuje instrumenty elektroniczne. Zaskakujące aranżacje i porywające interpretacje, piosenek wykonaniu Artura Gotza połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne współczesnemu słuchaczowi.

Na płycie „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” znalazły się wielkie szlagiery: „Addio pomidory”, „Jeżeli kochać”, „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Ballada z trupem”, „Kapturek 62”, „Dziewica Anastazja”, „Rodzina”, „Upiorny twist”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, „Piosenka jest dobra na wszystko”. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: „Torreador i kastaniety”, „Sposoby robienia kariery”, „Wesoły deszczyk”, „Adziba”. Ta niezwykła płyta z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu. Premiera płyty odbędzie się w Walentynki 14 lutego 2018 roku, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze. Album promuje teledysk do piosenki Już kąpiesz się nie dla mnie, który został zrealizowany w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=arOSQ4MF02E[/embedyt]

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego poprzednie płyty, „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 350 koncertów.

/BEJ/