Uruchomiono Centralny Dom Technologii w Warszawie

 

 

Centralny Dom Technologii to nowa inicjatywa Polskiego Funduszu Rozwoju.Projekt ma być skierowany do osób w każdym wieku, chcących rozwijać swoją wiedzę cyfrową.

Tym samym dorośli otrzymają możliwość dostosowania się do wymagań rynku pracy. Będzie to również miejsce wycieczek szkolnych i edukowania młodzieży. CDT głównie skupia się na sferach nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

 

“Oferta Centralnego Domu Technologii jest zbieżna z programami realizowanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji. Tu wszystko opiera się na kompetencjach, które chcemy wzmacniać. To właśnie od umiejętności związanych z wytwarzaniem i wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych zależy przyszłość polskiej gospodarki.” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas uroczystości otwarcia CDT.

 

W uroczystości brał udział także premier Mateusz Morawiecki.

 

“Cieszę się, że w Centralnym Domu Technologii powstanie zaczyn pod technologie, które w przyszłości będziemy szeroko rozwijać. Na uznanie zasługują wszyscy, dzięki którym ta inicjatywa mogła zaistnieć. Wierzę, że projekty, które narodzą się w tym miejscu trafią do odbiorców na całym świecie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Centralny Dom Technologii ma być również miejscem spotkań dla przedstawicieli start-upów.

 

Przestrzeń edukacyjna mieści się przy ulicy Kruczej, w miejscu dawnego domu towarowego. Tworzą ją: centrum biznesowo-konferencyjne, centrum edukacyjne i przestrzeń wystawowa. Jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-18.00

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /GRB/ 28.08.2019