Uratuję Cię. Bank Pocztowy wspiera najbardziej potrzebujących

 

Cartias Polska, Bank Pocztowy i Mastercard wspólnie przygotowali program pn. „Uratuje Cię”, który oferuje pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Akcji przyświeca hasło „Pomagasz jak nigdy, płacąc jak zawsze”.

Współpraca zaowocowała wydaniem karty, dzięki której klienci Banku Pocztowego będą mogli dokonywać codziennych płatności bez większego wysiłku i przy tym wspierać tych najbardziej potrzebujących ludzi.

Gdy ktoś woła o ratunek, potrzebna jest reakcja Choroby i trudna sytuacja życiowa osób potrzebujących powoduje, że do akcji charytatywnych włącza się coraz więcej firm, instytucji czy osób fizycznych. Dlatego z początkiem kwietnia tego roku pojawiła się karta zbliżeniowa Mastercard z logo Cartias Polska. Wykonywanie transakcji płatniczych za pomocą karty Mastercard oznacza przede wszystkim pomoc potrzebującym, ale i popularyzację bezpiecznych i wygodnych płatności bezgotówkowych. Programem pomocowym „Uratuje Cię” są objęci podopieczni Cartiasu, którzy zbierają na potrzebne zabiegi oraz operację często ratujące ich życia. W ramach akcji powstał charytatywny serwis: https://uratujecie.pl

Bankowość pocztowa to nie tylko biznes, ale także misja społeczna związana z zapobieganiem wykluczeniom społecznym. Dlatego tym chętniej jako Bank Pocztowy przystąpiliśmy do wspólnego projektu z Caritas – liderem w swoim obszarze działania. Niejednokrotnie spotykałem się z sytuacjami, gdzie ludzie chcieli pomagać innym, ale w codziennym pędzie brakowało im na to czasu. Nasza unikalna na polskim rynku karta pozwala pomagać innym bez dodatkowego wysiłku, bo przy realizacji płatności kartą, których codziennie każdy z nas wykonuje wiele – mówi Robert Kuraszkiewicz, wiceprezes, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego.

Wniosek o kartę można złożyć w placówkach Banków Pocztowych. Klienci, którzy nabędą kartę automatycznie przystępują do programu „Uratuje Cię”, gdzie po aktywacji płacąc za zakupy zbierają punkty, które są przeliczane na donacje dla osób potrzebujących.

Program „Uratuje Cię” został stworzony w ramach „Princeless Specials” i wykorzystuje obowiązujący w ofercie lojalnościowej Mastercard mechanizm zbierania punktów. Punkty są naliczane za płatności w sklepach internetowych, fizycznych prowadzonych przez 70 podmiotów handlowych programu. Do pomocy dla rzecz najbardziej potrzebujących osób udało się zaprosić liczne marki detaliczne. Pełna lista jest dostępna na stronie Princeless Specials. W praktyce, za każde zdobyte 340 punktów podopieczni Caritasu otrzymują 5 zł. Liczba otrzymanych punktów może się różnić w zależności od partnerów biorących udział w akcji. Możliwe jest pomnożenie punktów poprzez wzięcie udziału w ofertach specjalnych, które są szeroko promowane przez sklepy detaliczne.

Nowa karta płatnicza to inicjatywa, która przynosi korzyści wszystkim stronom. Konsumenci otrzymują łatwe w użyciu narzędzie, dzięki któremu codzienne zakupy mogą połączyć z realizacją szczytnych celów. Partnerzy handlowi Priceless Specials mogą z kolei zyskać w oczach osób, które lubią angażować się w akcje charytatywne. Przede wszystkim korzystają jednak osoby potrzebujące, beneficjenci programu UratujęCię. Tym bardziej cieszę się z tej wspólnej, odpowiedzialnej społecznie inicjatywy, którą realizujemy z Bankiem Pocztowym, Caritas Polska i użytkownikami kart Mastercard. Razem możemy więcej! – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

 

Platforma crowdfundingowa UratujeCie.pl jest świetną okazją dla pomocy nie wychodząc z domu, ponieważ dzięki narzędziom, które oferuje nam współczesna technika, można pomóc osobom, które potrzebują ratunku.

– Celem Caritas Polska jest wykorzystanie dobrodziejstw technologii, takich jak m.in. Internet czy systemy płatności elektronicznych, oraz integracja lokalnych społeczności, by nieść pomoc braciom i siostrom, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji życiowej. Bardzo nas cieszy, że Bank Pocztowy podziela nasze intencje i bardzo nas wspiera w tym ważnym programie społecznym – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Od 1 kwietnia 2019 r. klienci mogą wnioskować o wydanie nowej karty pozwalającej wspierać cele programu Caritas Polska – zarówno jako pierwszej, jak i dodatkowej karty do konta w Banku Pocztowym.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /ANS/ 06.05.2019