„Tylko Zwierzęta nie błądzą”

 

„Tylko zwierzęta nie błądzą” to najnowszy film Dominika Molla. Obraz jest trzymającą w napięciu kryminalno-miłosna układanką. Pełen zwrotów akcji film oparty jest na bestsellerowej powieści Colina Niela. W kinach film pojawi się 6 listopada 2020 roku.

Film Dominika Molla to historia zagadkowego zniknięcia kobiety, Evelyn, podczas burzy  śnieżnej oraz pięciorga nieznajomych osób, które zostają uwikłane w tajemnicę daleko wykraczająca poza górskie francuskie miasteczko. Każdy z bohaterów ma coś do ukrycia i nie chce dzielić się sekretami. Większość z nich to idealiści marzący o znalezieniu miłości, spełnieniu lub ucieczce od szarej rzeczywistości. Punktem wspólnym bohaterów jest poczucie frustracji, a także nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

W filmie „Tylko zwierzęta nie błądzą” każdemu z bohaterów poświęcone są poszczególne rozdziały. Obrazują one nie tylko różne punkty widzenia na temat zaginięcia Evelyn, ale również odkrywają zależności pomiędzy bohaterami. Każdy kolejny element układanki powoduje, że wszystko zaczyna tworzyć spójną całość.

Film „Tylko zwierzęta nie błądzą” oparty jest na bestsellerowej opowieści francuskiego pisarza romansów kryminalnych, Colina Niela. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet znany z filmów takich jak „Dzięki Bogu” czy „Bękarty wojny”, Damien Bonnard znany z filmów „Nędznicy” i „Dunkierka” oraz Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”, „Isabelle i mężczyźni”). Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Najnowszy film Dominika Molla był rewelacją ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i nominowany do Cezarów. Zyskał również uznanie wielu krytyków.
„Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu.” – można przeczytać w Hollywood Reporter na temat obrazu „Tylko zwierzęta nie błądzą”. „Świeża i przemyślana refleksja na temat współczesnego życia.” – napisali recenzenci z Backseat Mafia. Według Variety film „Zachęca do zanurzenia się w tajemnicy i udania na prawdziwą filmową przejażdżkę.” „Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z „Rashomona”. –  napisano w Screen International.

Dominik Moll – francuski reżyser i scenarzysta filmowy. Laureat Cezara dla najlepszego reżysera za film „Harry, twój prawdziwy przyjaciel”. W Polsce reżyser znany jest z produkcji takich jak „U pana Marsa bez zmian”, „Leming” czy „Mnich” ten ostatni również oparty był na powieści Colina Niela. Zasiadał w jury sekcji „Cinéfondation” na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /10.09.2020