Świetny start wirtualnej farmy

 

Po jakim czasie można liczyć na zwrot kosztów produkcji i marketingu nowej gry? Polska firma pokazała, że na zyski z nowej gry nie trzeba długo czekać.

Polska gra „Farm Manager 2018” została udostępniona na platformie „Steam” 6 kwietnia 2018 r..

Gra już podczas pierwszych 24 godzin sprzedaży zwróciła producentowi PlayWay S.A. wszystkie koszty produkcji i marketingu.

W ciągu pierwszych 48 godzin sprzedaży do klientów trafiło ponad 20 tys. sztuk gry, w której każdy może zostać rolnikiem.

W momencie publikacji naszej depeszy gra jest na ósmym miejscu w Steam Global Sale.

„Farm Manager 2018” to wydana na platformę PC Windows strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się zarządzaniem gospodarstwem rolnym. Grę opracowało łódzkie studio Cleversan Software, a wydała firma PlayWay.

W „Farm Manager 2018” gracz obejmuje opiekę nad małym gospodarstwem rolnym i jego zadaniem jest zbudowanie na jego podstawie wielkiej farmy.

W grze znajdziemy ponad dwadzieścia typów upraw zbóż, owoców i warzyw. Prace rolnicze możemy przeprowadzać zarówno wyłącznie siłami samych pracowników, jak i z pomocą specjalistycznych maszyn. Gracz musi cały czas doglądać gospodarstwa, dbać o nadawadnienie a nawet przechowywanie plonów.

PlayWay S.A.  w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, jest inkubatorem zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /EST/, 09.04.2018