Ślimakowe Rytmy

W dniach 8-10 lipca odbędzie się piąta edycja festiwalu „Ślimakowe Rytmy”.  Wezmą w nim udział osoby z zaburzeniami słuchu, komunikujące się za pomocą implantów słuchowych.

Pierwszego dnia festiwalu odbędą się przesłuchania do koncertu galowego. Specjalne jury wybierze 10 z 25 osób. Oprócz uczestników z Polski zobaczymy także przedstawicieli takich krajów jak: Australia, Argentyna, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Dania, Kazachstan, Hiszpania, Austria, Izrael, czy Filipiny.

Na 9 lipca zaplanowane są specjalne warsztaty. Będą zakończone spotkaniem z profesjonalistami. Oprócz możliwości przygotowań do koncertu galowego, uczestnicy będą mogli także przeprowadzić rozmowy z gwiazdami polskich i światowych scen. Tego dnia, w siedzibie „Światowego Centrum Słuchu” w Kajetanach odbędzie się także konferencja naukowa „Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka”.

Natomiast ostatniego dnia odbędzie się koncert galowy.

W warszawskim Teatrze Palladium wystąpią uczestnicy tegorocznej edycji. Oprócz nich zaprezentują się laureaci poprzednich edycji z zaproszonymi artystami.

Wśród nich między innymi Janusz Olejniczak, Vadim Brodski, Grzegorz Wilk, Gniewomir Tomczyk, Krzysztof Malicki. Zagra Kameralna Orkiestra Divertimento pod batutą prof. Krzesimira Dębskiego, Zespół Wokalny ProForma pod Dyrekcją prof. Marcina Wawruka.

Koncert poprowadzą Agata Konarska i Maciej Miecznikowski. Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyczne spotkania mistrzów z artystami“.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=ZvjFZCgNAtw[/embedyt]

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 8.07.2019