Siła i potencjał Regionów

 

Życie ani nie zaczyna, ani nie kończy się na stolicy. O sukcesach gospodarczych Polski decyduje też to co dzieje się w innych obszarach poza Warszawą.

Wakacje to czas urlopów, ale również czas przygotowań do nowego sezonu. To właśnie wtedy można przygotować koncepcje i programy, które później będzie można wdrożyć, aby uzyskać przewagę konkurencyjną.

Dziś najważniejszym wyzwaniem dla pracodawców jest pozyskanie pracowników o pożądanych kompetencja i ich zatrzymanie w organizacji.

Temu poświęcony jest cykl debat „Sukcesy w regionach”. Omawianymi tematami są „Pracodawca a pracownik – jak motywować pracowników, jak pozyskać pracowników, jak nie stracić pracowników?”, „Innowacyjne rozwiązania a waga regionu dla gospodarki”, „Zaangażowanie przedsiębiorstw w rozwój regionu”.

Do udziału w tym elitarnych wydarzeniach zapraszani są przedstawicieli najważniejszych firm mających siedziby w regionie.

– „Chcemy zaprezentować tych najlepszych przedsiębiorców.” – Mówi Agencji Informacyjnej Rita Schultz – Dyrektor Rozwoju Instytutu Biznesu. – „Ważne dla nas jest, by poprzez debaty pokazać jak istotna jest rola tych organizacji jako pracodawcy, inicjatora inwestycji, promotora działań na rzecz rozwoju gospodarczego, a także jak angażują się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu czyli CSR”.

Debaty zostały zaplanowane na wrzesień i październik 2018 roku w wytypowanych miastach. Głównym partnerem tych wydarzeń jest Instytut Biznesu – organizacja stworzona przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców. Dorobek tych debat zostanie zarejestrowany i udostępniony na stronach mediów współpracujących. „Sukcesy w Regionach” to aktywizacja regionu, innowacyjne rozwiązania, inwestycje, pracownicy i pracodawcy.” – Podsumowuje Rita Schultz.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/, 29.06.2018