SARS-CoV-2 ruszył z ofensywą

 

W Polsce mówi się, że Władimir Putin – prezydent Federacji Rosyjskiej, podejmując decyzję o militarnej inwazji na Ukrainę, zlikwidował pandemię korona wirusa SARS-CoV-2. Po dwóch latach obowiązku noszenia maseczek podjęto decyzję o zniesieniu tej restrykcji. Ludzie masowo ruszyli do publicznych lokali, aby celebrować powrót do normalności. Być może z powodów psychologicznych tak trzeba. Jak głosi legenda na tonącym statku pasażerskim Titanic orkiestra grała do samego końca.

 

Tymczasem w Europie Zachodniej, dumnej z bardzo wysokiego poziomu wszczepienia preparatami przeciwwirusowymi wzbiera największa fala zakażeń w historii. W Republice Federalnej Niemiec 31 marca 2022 r. odnotowano 565.000 zakażeń i 596 ofiar śmiertelnych. We Republice Francuskiej 5 kwietnia 20222 r. było 209.000 nowych przypadków, zmarło 131 osób. Tego samego dnia w Republice Włoskiej zarejestrowano 88.000 nowych zakażeń, zmarły 194 osoby.

 

 

Ponowny wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 obserwuje się m.in. w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, Republice Portugalskiej czy Królestwie Niderlandów. Nie towarzyszy temu zjawisku szczególnie duży odsetek hospitalizacji z powodu choroby COVID-19. Można to rozumieć w ten sposób, że ograniczenie liczby chorych, wymagających leczenia w szpitalu, wynika z faktu, że obecna mutacja koronawirusa SARS-CoV-2 charakteryzuje się łagodniejszymi objawami.

 

Zaskakujące informacje docierają też z Chińskiej Republiki Ludowej. To totalitarne państwo od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 prowadzi najbardziej restrykcyjną politykę prewencyjną tak zwaną strategię „zero-covid”. W przypadku wykrycia ogniska zakażeń poddawane są kwarantannie całe dzielnice lub nawet wielomianowe miasta. Mimo szczepień i tych restrykcji w Chińskiej Republiki Ludowej rejestrowane są największe liczby dziennych zakażeń, od początku wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Polska jawi się jak wyspa powszechnej szczęśliwości, gdzie nikt nie choruje. Pytanie czy to prawda, czy też efekt minimalizowania ilości wykonywanych testów. To wszystko jest bardzo zastanawiające, biorąc pod uwagę, że do Polski uciekło przed wojną ponad 3.000.000 Ukraińców, którzy byli bardzo słabo wszczepieni na okoliczność koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Wirusologom nie podoba się zniesienie wielu obostrzeń sanitarnych w Polsce. Większość tzw. paszportów covidowych wygasa w lipcu 2022 r. Eksperci spodziewają się, że nadejścia kolejnej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce jesienią 2022 roku.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /DEC/ 8.04.2022