„POLSKA POMAGA” – KAMPANIA TVP I CARITAS

Caritas Polska oraz Telewizja Polska wspólnie organizują akcję „Polska pomaga”. Celem inicjatywy jest zachęcanie do świątecznej pomocy na rzecz konkretnych, najbardziej potrzebujących osób, prezentację dzieł miłosierdzia w Polsce, oraz integrację społeczną i zachętę do bardziej solidarnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.    

Prowadzoną kampanią TVP oraz Caritas chcą pokazać jak ważne są empatia i wrażliwość na los tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie.

 – Na działalność Caritas składają się wielkie, ogólnopolskie akcje i setki lokalnych przedsięwzięć realizowanych przez Caritas diecezjalne. Chcemy pokazać choć część z nich, opowiadając historie konkretnych ludzi – tych, którzy niosą pomoc i tych, którzy z tej pomocy korzystają. Nie byłoby tak wspaniałych owoców tej pracy bez zaangażowania Polaków, którzy włączają się w nasze działania poprzez pomoc finansową, rzeczową i aktywność w wolontariacie. Programy z cyklu „Polska pomaga” będą z jednej strony podziękowaniem dla tych, którzy pomagają razem z nami, a z drugiej – zachętą dla innych, aby poszli w ich ślady – wyjaśnia ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Tegoroczną akcję wspiera także Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Jesteśmy pełni wdzięczności i uznania dla Caritas za wieloletnią pomoc najbardziej potrzebującym, również tym, którzy żyją na terenach wiejskich – mówi Karol Krajewski, dyrektor Instytutu. Teraz, w odpowiedzi na to dobro, włączamy całą kulturę i dziedzictwo wsi w tę wspaniałą przedświąteczną akcję pomocy – dodaje.

“Polska pomaga” to kampania na bardzo szeroką skalę. Widzowie Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć   wywiady prowadzone na oraz połączenia z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski.

– Wszyscy znamy święcę Caritas. Od 26 lat jest ona obecna na wigilijnych stołach Polaków. Jest ona symbolem pomagania i będzie znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga” – dodaje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Akcja odbywać się będzie przez  wszystkie niedziele adwentu.

KAMPANIĘ „POLSKA POMAGA” MOŻNA WESPRZEĆ POPRZEZ:

  • SMS charytatywny o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
  • Świecę Caritas dostępną w parafiach
  • Wpłaty na konto CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa,

77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 02.12.2019

Related Post