Pogotowie dla samotnych – kwarantanna urozmaica sztukę

Odizolowanie ludzi od siebie i od codziennych zajęć spowodowało zastój w wielu dziedzinach. Nie wszyscy jednak poddali się marazmowi nałożonej kwarantanny. Efektem kreatywności artystycznej stał się serial internetowy „Pogotowie dla samotnych”.

Izolacja okazała się dobrym czasem dla artystów. Możliwość przetworzenia rożnego rodzaju sztuki w nowej rzeczywistości wyzwoliła w wielu pokłady nowej energii. Przykładem tego jest autorka popularnych powieści obyczajowych Agnieszka Walczak-Chojecka oraz młoda aktorka Gabriela Chojecka. Obie artystki wraz z kilkoma innymi twórcami stworzyły miniserial internetowy bez wychodzenia z domu i spotykania się z ludźmi. „Pogotowie dla samotnych” ma na celu pokrzepienie serc. Premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 14 maja.

Pogotowie dla samotnych” to miniserial stworzony całkowicie bez wychodzenia z domu. Jest to ciepła i zabawna historia o młodości w czasie pandemii. Każdy odcinek trwa od 3 do 5 minut i są one zamieszczane na kanale YouTube co tydzień, począwszy od 14 maja.

Serial jest komedio-dramatem, który opowiada historię 18-letniej Julii. Młoda dziewczyna pomaga innym ludziom w czasie izolacji zakładając internetowe Pogotowie dla samotnych. Mimo, że sama przeżywa życiowe dramaty, wysłuchuje zmartwień innych. Nowo nawiązane więzi, wzmocnienie relacji z bliskimi oraz dystans do świata stają się jej lekiem na własne problemy. Każdy z odcinków opowiada o innym, spotęgowanym przez izolację, problemie młodych. Historie ukazane są z odpowiednią dozą humoru, dzięki czemu serial ma pozytywny wydźwięk.

Dodatkowym atutem serialu „Pogotowie dla samotnych” jest jego walor edukacyjny. Pokazuje on istotę więzi międzyludzkich, nie tylko w czasie kwarantanny. Odnosi się do wartości takich jak miłość, przyjaźń i pomóc innym oraz porusza kwestie istotne dla młodych ludzi. Cechują go wyraziste postacie, które łączą się z bohaterką poprzez Internet.

W rolę głównej  bohaterki-Julii, wciela się Gabriela Chojecka znana między innymi innymi z filmu Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”, seriali telewizyjnych “Korona królów”, “Echo serca”, czy wielokrotnie nagradzanego krótkometrażowego filmu „Córka” Mary Tamkovich. W serialu Zobaczymy także między innymi youtuberkę Emilię Królikowską – EmiFlesh, Karinę Woźniak (znaną m.in. z serialu „Lepsza połowa”), Joannę Chułek, Annę Chwastek, Damiana Kujawskiego, Mikołaja Srokę i innych. Scenarzystą oraz reżyserem serialu jest Agnieszka Walczak-Chojecka. Za montaż serialu odpowiada Iwo Biały.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 15.05.2020

Related Post