Pierwsze bliskie spotkania ze sztuką

 

Jesień to pora roku kiedy organizuje się wiele wydarzeń kulturalnych. Teraz w kalendarzu pojawiła się NOWA pozycja: „I Nadnarwiańskie Spotkania Ze Sztuką.

Inicjatorem i organizatorem „I Nadnarwiańskich Spotkań Ze Sztuką” jest Centrum Kultury i i Czytelnictwa w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35. Tam też w niedzielę 30 września 2018 roku przybędą artyści aby spotkać się ze swoją publicznością. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

W programie m. in. otwarcie ekspozycji fotografii „Zobaczyć świat oczami Anny” Elżbiety Anny Borkowskiej.

Kuratorem wystawy jest Karol Stępkowski. Później organizatorzy zapraszają na finisaż plenerowej wystawy rzeźby Janusza Dłużniewskiego.

 

Na I Nadnarwiańskich Spotkaniach Ze Sztuką będzie obecna też poezja, a dokładniej poemat „Sekrety Życia. Kalendarz Poetycki”, którego autorem jest Juliusz Erazm Bolek – laureat nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO.

Utwór, który przedstawi pisarz został już przetłumaczony na 30 języków, a jedna z publikowanych wersji książki pobiła rekord Guinessa na największy tom wiersz. Na zakończenie wystąpi ze swoim recitalem Dariusz Wasilewski – tekściarz, tłumacz, kompozytor, gitarzysta, wokalista.

Nad wydarzeniem „I Nadnarwiańskich Spotkań Ze Sztuką” honorowy patronat objęli Starosta Legionowski i Burmistrz Miasta i Gminy Serock. Mecenasem jest hotel Narvil Cnference & Spa.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /DEC/ 24.09.2018

Related Post