Piękno Polski w filmach

 

Konkurs „Kadry z Polski” 2018 rozstrzygnięty. Wyłonił on najlepsze filmy pokazujące uroki naszego kraju. Obrazy realizowali zarówno pasjonaci jak i zawodowcy. Rozstrzygniecie konkursu może niektórym widzom wydawać się zaskakujące.

Konkurs na najlepsze turystyczne spoty promocyjne „Kadry z Polski” został zorganizowany przez redakcję WaszaTurystyka.pl.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło podczas IV Forum Promocji Turystycznej w Polonia Palace w Warszawie.

Celem konkursu filmowego „Kadry z Polski” jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu, mają atrakcyjną formę i klarowną treść. Przy ocenianiu filmów jurorzy uwzględniali również pomysłowość, innowacyjność oraz jakość przekazywanych treści.

Jury zapoznając się z filmami nadesłanymi na II edycje konkursu „Kadry z Polski” zauważyło znaczną poprawę jakości technicznej zgłaszanych materiałów, często jednak forma dominowała nad treścią.

Pięknym kadrom towarzyszyła często banalna muzyka, a montaż był przypadkowy i nie uwzględniał korelacji z warstwą dźwiękową. Po długiej i gorącej dyskusji jurorzy zdecydowali się docenić nie tylko te realizacje, które przodowały pod względem wykonania, ale również te, które opowiadają konkretne historię, informują o mniej znanych atrakcjach i zostały wykonane z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

W tym roku jury doceniło walory techniczne i promocyjne filmu zgłoszonego przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną. Z wielkim żalem kapituła nie mogła przyznać mu nagrody, ponieważ wykraczał poza ramy konkursu, który nazywa się „Kadry z Polski”. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że Grecy wezmą udział w konkursie również w przyszłym roku, kiedy to z pewnością pojawi się kategoria obejmująca filmy zagraniczne.

Partnerami konkursu filmowego „Kadry z Polski” zostali: księgarnie podróżnicze ArtTravel.pl, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Agencja PR Art-Media, Agencja Informacyjna, Hotel Gordon, Polonus oraz Sun & Snow i Instytut Administracji. Fundatorami nagród byli: Agencja PR Art-Media, księgarnie podróżnicze ArtTravel.pl, IGHP, narodowy przewoźnik autokarowy Polonus oraz Apartamenty Sun & Snow.

Jury konkursu filmowego „Kadry z Polski” obradowało w składzie: Arkadiusz Bińczyk – Wiceprezes zarządu Agencji PR AM Art-Media, Juliusz Bolek – wykładowca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu, Tomasz Brzozowski – Prezes Impresja PR, wydawca Kurier365.pl, BiznesCiti, Adam Gąsior – Redaktor Naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl i Marcin Mączyński – Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

W konkursie filmowym „Kadry z Polski” przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii „Mój region najpiękniejszy”:
• I miejsce zajął film „Kielce Turystyka pozytywnych emocji”, zgłoszony przez Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta Urzędu Miasta Kielce. Nagrodę odebrał Piotr Głowacki.

 

• II miejsce zajął film „Beskidy”, nadesłany przez Śląską Organizację Turystyczną. Nagrodę odebrał Grzegorz Chmielewski, wiceprezes ŚOT.

  •  III miejce zajął film „Uniejów i okolice – z lotu ptaka i nie tylko”, zgłoszony przez firmę TravelPhoto. Nagrodę odebrał Krzysztof Kobus.

 

Kapituła konkursu postanowiła przyznać wyróżnienie w kategorii „Mój region najpiękniejszy” filmowi „Naturalnie Piękne Górzno” zgłoszonemu przez LOT Pojezierze Brodnickie, wyprodukowanemu przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno. Nagrodę specjalną za promowanie wartości z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wręczyła Urszula Jóźwiak, prezes Fundacji im. Księcia Biskupa Warmińskiego Ignacego Krasickiego, wydawca portalu RaportCSR.pl. Nagrodę odebrał Dariusz Pudełko.

 

W kategorii „Smaczek regionu”:
• I miejsce zajął film „Boże Ciało w gminie Ujazd – Dywany kwiatowe”, zgłoszony przez Aleksandra Kramarza. Nagrodę odebrał autor.

• II miejsce zajął „Discover Warsaw”, nadesłany przez Warszawską Organizację Turystyczną. Nagrodę odebrała Barbara Tutak.

• III miejsce zajął film „Sezon Lublin”, nadesłany przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Nagrodę odebrała Iwona Haponiuk.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 30.10.18