Nowe, imponujące studio TVP Info

 

6 listopada 2018 r. widzowie zobaczyli kanał informacyjny Telewizji Polskiej – TVP Info nadawany z nowego, wyposażonego w najnowocześniejszą światową technologię studia emisyjnego.

Nowe studio TVP Info ma ponad 230 metrów powierzchni, ale to nie wielkość jest jego najważniejszym atutem.

Ogromne wrażenie robi znajdująca się w studio 22 metrowa ściana LED z 18 milionami pixeli, dająca niezwykle jasny i ostry obraz o rozdzielczości 4X4K. Konstrukacja ściany LED pozwala tworzyć różnorodne przestrzenie scenograficzne.

Prócz ściany w studio znajduje się 100-calowy dotykowany ekran multimedialny.

Ekrany to oczywiście nie wszystko.  W studio znajduje się aż 10 kamer, częściowo sterowanych zdalnie. Oświetlenie w studiu, zarówno scenograficzne, jak i produkcyjne pracujące w technologii LED, jest w pełni zautomatyzowane. Sceny sterowane są automatycznie. Wraz ze studiem zmodernizowano i podniesiono do najwyższych standardów reżyserkę. Autorką aranżacji scenograficznej jest Regina Wolnicka.

Nowe studio TVP Info to najnowocześniejsze studio informacyjne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie.

– Nowoczesna telewizja, szczególnie telewizja publiczna, to nie tylko znakomity kontent. To nie tylko dobre, rzetelne informacje, żywa publicystyka, kontakt z widzami, ale przede wszystkim dystrybucja i to przede wszystkim nowoczesna technika i technologia – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP S.A.

Nowe studio TVP Info znajduje się w siedzibie stacji informacyjnej przy Placu Powstańców Warszawy 7. Budowa studia trwała od marca 2018 r. Nowe studio wymagało zamontowania nowoczesnej wentylację opartą na specjalnych kanałach tekstylnych a także profesjonalnego wyciszenia, tak aby uzyskać akustykę 30dBA. Przebudowana została cała infrastruktura zaplecza studia, powstał nowy VIP room i pomieszczenia techniczne.

– Nowe studio TVP Info robi ogromne wrażenie – mowi Miłosz Manasterski, Redaktor Naczelny Agencji Informacyjnej. – Wrażenie jest tak silne, że potrzebowałem chwili, żeby ochłonąć po wejściu do środka. Na szczęście dzisiaj miałem trochę czasu zanim zaczęliśmy rozmawiać na wizji… Ekrany LED, zwłaszcza imponująca ściana, dają obraz niesamowitej jakości, całe studio wygląda świetnie i jest niezwykłym skokiem jakościowym Telewizji Polskiej.

 

Studio TVP Info będzie sukcesywnie doposażane, planowane jest zastosowanie w nim technologii Augmented Reality (grafiki trójwymiarowej) oraz Virtual Window.

 

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 06.11.18