Nowa formuła Kongresu 590

 

W dniach 21-23 października 2020 roku w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się piąta edycja Kongresu 590. Organizatorzy zapowiadają innowacyjną, hybrydową formułę. Kongresowi mają towarzyszyć zaawansowane środki bezpieczeństwa epidemiologicznego. Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu 590 będzie „Polska 2030”.

„10 lat to tylko pozornie odległa perspektywa. Zamiast wybiegać zbyt daleko w przyszłość, chcemy koncentrować się na decyzjach i trendach, które już za chwilę będą kształtowały polską i światową gospodarkę. Jednocześnie chcemy dać przykład jak reagować na trendy i wyzwania – dlatego tegoroczny Kongres 590 będzie pierwszym w Polsce wydarzeniem hybrydowym. Uczestnikom zapewnimy także najwyższe normy bezpieczeństwa. Pragniemy pokazać, że trudne okoliczności mogą być szansą, a ludzka inwencja w połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwalają takie szanse wykorzystać” – wyjaśnia Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Założenia 5. edycji Kongresu 590 powstały pod kierunkiem dr. hab. Michała Łuczewskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Opierają się one przede wszystkim na zmianach, jakie przyniosła pandemia koronawirusa. Zmiany te uświadomiły potrzebę budowania solidarności w obliczu zagrożenia oraz niepewności. Celem Kongresu ma być również odnalezienie nowej definicji patriotyzmu gospodarczego. Opierając się na tych założeniach organizatorzy chcą zachęcić polskich przedsiębiorców do integracji społecznej, a także do budowania wpływu na kierunki przemian polskiej gospodarki.

 „Nazwaliśmy ten tryb pracy „gospodarczym hackatonem”. Uczestnicy w grupach warsztatowych będą pracować nad konkretnymi rekomendacjami i deklaracjami na przyszłość. W ten sposób Kongres ma szansę tworzyć podwaliny pod realną, oddolną przemianę polskiej gospodarki” – tłumaczy dr hab. Michał Łuczewski z Uniwersytetu Warszawskiego.

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w formule hybrydowej, polegającej na przenikaniu się form stacjonarnych z narzędziami online. By umożliwić przeprowadzenie tej innowacyjnej formuły, organizatorzy stworzyli autorską platformę, która umożliwi nawiązywanie kontaktów oraz umawianie spotkań z innymi uczestnikami, prowadzenie rozmów networkingowych, a także zwiedzanie wirtualnych ekspozycji ramach tzw. wirtualnego lobby. Pozwoli także na obecność w wirtualnych audytoriach. Ponadto specjalna aplikacja Kongresu będzie przypominać uczestnikom o odbywających się wydarzeniach i informować o dotyczących ich szczegółach. Dla uczestników przewidziane są również materiały promocyjne w formie cyfrowej oraz cyfrowe upominki.

„Komponent online nie jest dodatkiem dla Kongresu, ani tym bardziej planem awaryjnym. To integralna część przemyślanej całości. W ramach biletu uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do debat, ale również do całej społeczności przedsiębiorców, zarejestrowanych na K590. Firmy będą mogły prezentować swoje produkty i usługi na wirtualnych stoiskach, a poszczególne osoby brać udział w spotkaniach networkingowych. Nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej tak przygotowany Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. A zdalne uczestnictwo pozwoli zbudować zupełnie nowe grupy odbiorców, szczególnie wśród mniejszych przedsiębiorców czy studentów” – powiedział wiceprezes Kongresu 590, Łukasz Gontarek.

Przygotowując podrzeszowską G2A Arenę pod względem sanitarnym, organizatorzy zastosują się do wszystkich aktualnych wytycznych. Uczestnicy odwiedzający Kongres 590,będą musieli przejść przez specjalne bramki, które ich zidentyfikują i zmierzą temperaturę ciała. Wszystkie panele odbędą się w reżimie sanitarnym, w specjalnie przygotowanych kopułach. Zapewni to pełne bezpieczeństwo oraz telewizyjną jakość wystąpień online. Sale zaopatrzone będą w system do zliczania osób oparty na technologii 3D. Pozwoli to na utrzymanie limitu uczestników przebywających w danym pomieszczeniu. Udostępnione zostaną również środki ochrony osobistej, a wszystkie pomieszczenia i instalacje wentylacyjne będą regularnie odkażane. Przygotowana przez organizatorów aplikacja Kongresu będzie wysyłać do uczestników alerty i komunikaty.

„Dla chętnych przewidujemy możliwość poddania się testom medycznym. W specjalnym punkcie będzie można skorzystać z pobrania materiału i zbadania obecności wirusa SARS-CoV 2 metodą RT-PCR. Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Wykorzystujemy sprawdzone procedury medyczne, ale sięgamy też po nowe rozwiązania i technologie. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem” – informuje Justyna Orłowska, rzecznik prasowy Kongresu 590.

Bilety na Kongres 590 pojawią się w sprzedaży w pierwszej połowie września. Dostępne zróżnicowane warianty cenowe pozwolą na udział każdej zainteresowanej osobie.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/31.08.2020