Niebieski Power of Art

 

Niebieski jest najzimniejszą z barw, cenioną za swoje właściwości.  Kojarzy się przede wszystkim z otwartą przestrzenią, niebem, wodą, czystością i chłodem oraz uduchowieniem. Nic zatem dziwnego, że grupa twórców właśnie to pojecie obrała na tytuł artystycznego wydarzenia w Praskim Centrum Koneser.

 

Kolor niebieski dotyczy sfery duchowej człowieka i kojarzy się niebem – do XIV wieku w języku polskim „niebieski” oznaczało tyle co „niebiański” – przynależny do nieba. W starożytnej Grecji i Rzymie ten kolor był symbolem najwyższych Bóstw – Zeusa i Jupitera. W starożytnym Egipcie lapis lazuli symbolizował niebo, miejsce przebywania Boga.

 

Kolor niebieski kojarzy się z inteligencją i kreatywnością, i z tego powodu, aby podkreślić innowacyjność i otwartość jest stosowany w identyfikacji wizualnej przez wiele organizacji z branży IT (np.: IBM, Nokia, Samsung, HP). Kojarzy się z bezpieczeństwem i zaufaniem. Z tego powodu jest często stosowany przez przedsiębiorstwa, które chcą poprzez identyfikację wizualną zapewnić o swojej pewności i solidności, głównie z sektora bankowy (np. PKO BP, Deutsche Bank, Citi Bank itd.), towarzystwa ubezpieczeniowe (np. Aviva, Allianz, PZU, AXA, Warta) czy linie lotnicze (np. LOT, Air France, Finnair)

 

Wystawa „Niebieski” to NOWA odsłona działań artystycznych Power of Art.

Zostaną na niej zaprezentowane prace następujących artystów: Wit Bogusławski (rzeźba), Juliusz Erazm Bolek (grafika poetycka), Julita Delbar (fotografia), Edyta Dzierż (malarstwo), Sławomir Golonko (rzeźby świetlne), Magdalena Hajnosz (malarstwo), Kuba Janyst (malarstwo), Anna Kossakowska (malarstwo), (malarstwo/rysunek), Joasia Świerczynska (malarstwo), Magdalena Mag Woźniak (malarstwo), Paweł Zakrzewski (malarstwo), Jolanta Betnerowicz (malarstwo), Ewa Chełmecka (obiekt i asamblaż), Marian Figiel (malarstwo), Anna Musiał-Gozdecka (malarstwo), Sara Hupas (rzeźba), Małgorzata Kapłan (malarstwo), Tomasz Jaxa Kwiatkowski (malarstwo), Hanna Kłopotowska (malarstwo), Krzysztof Kopeć (malarstwo), Agnieszka Maj (malarstwo), Anna Daria Merska (malarstwo), Marcin Painta (malarstwo), Magdalena Piwko-Chudzik (kolaż), Agnieszka Potucha (technika autorska), Olga Prokop Miśnikiewicz (rzeźba), Adam Piotr Rutkowski (malarstwo), Anna Sołtysiak (malarstwo), Katarzyna Środowska (malarstwo), Dorota Wulczyńska (malarstwo) i Katarzyna Zawierucha (malarstwo).

Wystawa „Niebieski” zostanie otwarta w poniedziałek 18 lutego 2019 roku o godz.. 19.00 w Centrum Praskim Koneser (Plac Konesera 10 A) na warszawskiej Pradze.

Ekspozycję można zwiedzać w godzinach 12.00 – 20.00 do 28 lutego 2019 roku, z wyjątkiem niedziel. Patroni Medialni i Partnerzy: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art Imperium, Centrum Praskie Koneser, Przedsiębiorcy@eu, Wawa4Free, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy. Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 11.02.2019