Młodzi i zaangażowani Ambasadorowie Gospodarki

Instytut Biznesu wiosną 2020 roku przyznał wybitnym i zaangażowanym menedżerom tytuły Ambasadora Gospodarki. Teraz wraz z trudną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, która zagraża polskim przedsiębiorcom, czekają tym większe wyzwania dla ich umiejętności i zarządzania.

Nagrodzeni to Bartosz Tomczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej w przedsiębiorstwie Provema. „Współczesna, coraz bardziej dynamiczna gospodarka, stawia bardzo trudne zadania przed sektorem finansowym. Dochody banków spadają z powodu rosnącego ryzyka, nadmiernych regulacji oraz bliskich zera stóp procentowych. Banki mają też trudności z finansowaniem coraz bardziej istotnego sektora nowych technologii. Oznacza to, że instytucje finansowe muszą stać się bardziej elastyczne.Na tym tle zwraca uwagę dynamiczny rozwój firmy Provema, innowacyjnej spółki finansowej z sektora drobnych pożyczek konsumenckich. Źródłem sukcesu spółki jest wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w kluczowych procesach, takich jak ocena ryzyka kredytowego, czy windykacja należności. Pozwoliło to Spółce na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej dzięki radykalnej obniżce kosztów działalności operacyjnej.” – Wyjaśnia Bartosz Tomczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Provema.

Bartosz Tomczyk podkreśla, że „Już dziś można zaobserwować negatywne skutki pandemii w wielu obszarach naszego życia, w tym także w biznesie. Przyznam, że jest to dla nas czas bardzo wytężonej pracy. Dzięki doświadczaniu, wykorzystaniu technologii i algorytmów sztucznej inteligencji szybko dostosowujemy nasz biznes do sytuacji rynkowej. Efekty naszych działań już obserwujemy i jestem przekonany ze podejmowane przez nas obecnie decyzje i działania pozwolą nam realizować przyjęte strategie.”

Kolejny nagrodzony tytułem Ambasadora Gospodarki to Leszek Zołotarski, właściciel przedsiębiorstwa El-Expert. Siedziba organizacji mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, ale posiada swoje oddziały w Danii i Norwegii, a zlecenia wykonuje na całym świecie. Budowa międzynarodowego przedsiębiorstwa od podstaw wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także odwagi i konsekwentnej realizacji wizji. Zdaniem Leszka Zołotarskiego najważniejszym czynnikiem sukcesu jest skuteczne rozwiązywanie problemów klienta.

Trzecim menedżerem nagrodzonym przez Instytut Biznesu jest Robert Samczyk, prezes bezkonkurencyjnej w Polsce spółki Protech Motors, zajmującej się relokacją parków maszynowych, zakładów, a nawet fabryk. Robert Samczyk mówi „Od lat stawiam na samodzielność i kreatywność moich ludzi. Skuteczny menedżer to taki, który potrafi dobrać odpowiedni zespół i właściwie nim pokierować i co ważne taki, na którym będzie mógł zawsze polegać. Całe przedsiębiorstwo musi działać jak jeden zwarty organizm.  Skoro ja jestem zaangażowany w działalność firmy, to chciałbym, aby każdy członek mojego zespołu, którego zatrudniam był jej jak najlepiej dopasowaną częścią, bo tylko to daje szansę na osiąganie zadowalających wyników i oferowanie klientom usług o najwyższym poziomie jakości. Niezawodność, koncentracja, szybkość podejmowania decyzji, to w naszej branży najważniejsze”.

Nagroda Ambasador Gospodarki jest przyznawana od dwóch lat przez Instytut Biznesu ambitnym, przedsiębiorczym i wyróżniającym się menedżerom, a także organizacjom wnoszącym istotny wkład w rozwój gospodarki, branży, nowoczesnych technologii.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/16.04.2020 r.