Mikromusic wystąpi w Klubie Stodoła

 

Mikromusic to zespół muzyczny z Wrocławia. 25 września 2020 roku ukaże się ich najnowsza płyta zatytułowana „Kraksa”. Materiał z najnowszej płyty formacja zaprezentuje podczas koncertu w warszawskim Klubie Stodoła 15 listopada 2020 roku.

Mikromusic to polska grupa muzyczna, która powstała w 2002 roku we Wrocławiu. Założyli ją Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński. Muzyka zespołu określana jest jako avant pop lub art pop. Twórczość zespołu to brzmienie inspirowane słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Zespół grał na największych polskich festiwalach. Koncertowali również za granicą.

Zespół był wielokrotnie nagradzany. W 2004 roku Mikromusic został finalistą Koncertu „Debiuty” na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grupa była także laureatem nagrody Prezydenta Sopotu podczas festiwalu TOPtrendy 2008. Dwukrotnie Mikromusic był również nominowany do Fryderyków, najważniejszej polskiej nagrody muzycznej. Nominacje były w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują grupę w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020 roku.

Najnowsza płyta zespołu Mikromusic nosi tytuł „Kraksa”. Opowiada o miłości bezwzględnej do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Brzmienie płyty utrzymuje się stylu z lat 80-tych i 60-tych. Teksty, podobnie jak na poprzednich albumach, są melancholijne i zabawne. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak, którego artystka adoptowała 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie. Wokalistka żegna się w niej powoli ze swoim psem.

Koncert w warszawskim Klubie Stodoła odbędzie się 15 listopada 2020 roku o godzinie 20:00. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronach: www.stodola.plwww.ticketclub.pl

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / now / 23.09.2020